DSC 0312crТретя фаза спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) стартувала у Львівській області 16 жовтня 2014 року.  Захід зібрав разом представників обласних  та місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа, де учасники обговорили подальшу співпрацю щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей у Львівській області.DSC 0260cr

На офіційному відкритті третьої фази Проекту МРГ були присутні такі почесні гості, як голова Львівської обласної державної адміністрації Юрій Турянський, голова Львівської обласної ради Петро Колодій, Старший програмний менеджер Програми розвитку ООН в Україні Оксана Реміга, Спеціаліст з розвитку громад Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Олена Рудіч,  керівники районних державних адміністрацій та рад, а також керівники міських та сільських рад.

 «Слід зазначити, що співпраця з ПРООН – це не лише залучення додаткових коштів, а також залучення передового досвіду та нових підходів у роботу. Йдеться про реалізацію 11 інноваційних проектів, які включають в себе інноваційні заходи з енергозбереження та енергоефективності у будівлях. Важливим є те, що користь від реалізації проекту отримують більше 40 тисяч осіб, зокрема більше 1000 дітей. Економія бюджетних коштів, яка буде отримана в результаті заміни системи опалення складає від 28,0 до 70,0 тисяч грн на кожному об’єкту в рік, в залежності від об'єкту і типу заміни системи опалення», - зауважив у вітальному слові Петро Колодій, Голова Львівської обласної ради

Вітаючи учасників регіонального семінару Юрій Турянський наголосив: «Ми очікуємо, що громади малих міст активно відгукнуться на можливість такої співпраці та подаватимуть свої пропозиції. Громадам області нададуть допомогу в самоорганізації, розбудові їх потенціалу та впровадженні громадських ініціатив. Йдеться про акумулювання коштів усіх рівнів, а саме: громад, районної, обласної влади та міжнародних донорів. Разом з тим, Львівська обласна державна адміністрація завжди рада новим перспективам співпраці та готова бути надійним партнером громад Львівщини.

Під час регіонального семінару керівництво Львівської області підписало тристоронню Угоду про співпрацю між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою та ПРООН. Основною метою є готовність місцевих громад та місцевої влади до повномасштабного впровадження підходу до розвитку, орієнтованого на громаду. У рамках підписаної угоди на наступні чотири роки на конкурсній основі буде відібрано вісім районів області на участь у проекті. Форму заявок можна завантажити за посиланням: http://www.cba.org.ua/three/ua/news/announcements/2616-application-form-for-rayons-for-partnership-with-cba.

Під час третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду, у Тернопільській області. Діяльність Проекту МРГ буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з  розвитком малого аграрного бізнесу.

Процес впровадження першої фази Проекту МРГ у Львівській області розпочався 28 березня 2008 року.  Згодом  у Львівській області успішно розпочалася друга фаза Проекту 11 липня 2011 року.    Протягом двох фаз Проекту МРГ понад  94,000 чоловіків, жінок та дітей Львівської області покращили умови свого життя через реалізацію 83-ох мікропроектів щодо енергозбереження (відновлення дитячих садків та шкіл),  17-ох мікропроектів  з відновлення і реконструкції медичних пунктів / амбулаторій, 5-ох мікропроектів із покращення доступу до якісної питної води, 2-ох мікропроектів щодо охорони довкілля та 11-ох мікропроектів у сфері інноваційного енергозбереження та підвищення енергоефективності соціальних установ. Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро).  Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні. 

МРГ в соціальних мережах

Наші контакти

Адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 704-708
Тел.: +38 (044) 253 59 75, Fax: +38 (044) 253 59 73