1510140103Сьогодні було успішно представлено Третю фазу спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) в Кіровоградській області. Захід зібрав разом представників обласних та місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа для обговорення подальшої співпраці щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей в Кіровоградській області. 1510140102

Серед почесних гостей на офіційному відкритті були присутні голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко, як Міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  Джейсінгх Сах, спеціаліст з моніторингу та зв’язків із громадськістю Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Світлана Слабінська,  керівники районних державних адміністрацій та рад, а також керівники міських та сільських рад.

На семінарі-презентації голова Кіровоградської облради Олександр Чорноіваненко зазначив «Я щиро вірю в те, що якщо обласна рада, обласна державна адміністрація, і всі наші громади будуть плідно працювати з меценатами, тоді ми зможемо покращити ситуацію. Я націлюю вас на співпрацю, реалізацію проектів, і готовий підставити своє плече».

На регіональному семінарі було представлено План дій щодо впровадження Проекту в області. Під час представлення було також оголошено про початок конкурсного відбору районів на участь у проекті. Наразі райони матимуть змогу подати заявки на участь у Проекті. Після цього конкурсна комісія визначить 8 районів-переможців, що братимуть участь у Третій фазі Проекту.  Форму заявок можна завантажити за посиланням: http://www.cba.org.ua/three/ua/news/announcements/2616-application-form-for-rayons-for-partnership-with-cba

Під час третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду, в Кіровоградській області. Діяльність Проекту МРГ буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з  розвитком малого аграрного бізнесу. Проект надаватиме підтримку Уряду України у впровадженні реформ з децентралізації та поширенні інноваційних підходів щодо спільного планування та сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через центри управління знаннями та впровадження курсу в навчальні програми двадцяти університетів.

Процес впровадження першої фази Проекту МРГ в Кіровоградській області розпочався в березні 2008 року. Згодом  в Кіровоградській області успішно розпочалася друга фаза Проекту в червні 2011 року.    Протягом двох фаз Проекту МРГ усього  80300 чоловіків, жінок та дітей Кіровоградської області покращили умови свого життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлення 80 дитячих садків та шкіл, 1 будинку культури, 12 медичних пунктів, 8 – доступу до якісної води, 1 – охорони довкілля, 4 – енергозберігаючого вуличного освітлення, 4 - економічного розвитку сільських територій, 6 - придбання шкільних автобусів. Дані 116 місцевих ініціатив були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро).  Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні.

 

 

МРГ в соціальних мережах

Наші контакти

Адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 704-708
Тел.: +38 (044) 253 59 75, Fax: +38 (044) 253 59 73