123GEDC1034r14 жовтня у Київській області було успішно представлено Третю фазу спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ). Захід зібрав разом представників обласних та місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа для обговорення подальшої співпраці щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей в Київській області. 

Серед почесних гостей Г були присутні голова Київської обласної 766056001413288337державної адміністрації Володимир Шандра, виконуючий обов’язки голови Київської обласної ради В’ячеслав Добрянський, Міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Джейсінгх Сах, Спеціаліст з розвитку громад Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Олена Рудіч,  керівники районних державних адміністрацій та рад, а також керівники міських та сільських рад.

«Важко переоцінити значимість досвіду, який ми отримали при впровадженні на Київщині цього міжнародного проекту. Партнерська співпраця - запорука успіху в усіх напрямках діяльності. Особливо цінно, коли до такого партнерства долучаються громади. Місцеві громади довели спроможність ефективно вирішувати суспільно важливі проблеми, об’єднавши можливості та кошти з різних джерел. Обласна влада готова і надалі підтримувати такі ініціативи» - наголосив Володимир Шандра.

896001001413288352Під час регіонального семінару керівництво Київській  області підписало тристоронню Угоду про співпрацю між Київською обласною державною адміністрацією, Київською обласною радою та ПРООН. Основною метою є готовність місцевих громад та місцевої влади до повномасштабного впровадження підходу до розвитку, орієнтованого на громаду. У рамках підписаної угоди на наступні чотири роки на конкурсній основі буде відібрано вісім районів області на участь у проекті. Форму заявок можна завантажити за посиланням: http://www.cba.org.ua/three/ua/news/announcements/2616-application-form-for-rayons-for-partnership-with-cba.

Під час третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду, в Київській області. Діяльність Проекту МРГ буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з  розвитком малого аграрного бізнесу.

Процес впровадження першої фази Проекту МРГ в Київській області розпочався  в червні 2008 року Згодом  в Київській області успішно розпочалася друга фаза Проекту в  серпні 2011 року. Протягом двох фаз Проекту МРГ усього  понад 25 000 чоловіків, жінок та дітей Київської області покращили умови свого життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлення 62 дитячих садків та шкіл, 22 медичних пунктів,  3 мікропроекти щодо  доступу до якісної води,   щодо енергозберігаючого вуличного освітлення . Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро).  Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні.

 

 

МРГ в соціальних мережах

Наші контакти

Адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 704-708
Тел.: +38 (044) 253 59 75, Fax: +38 (044) 253 59 73