index5У Харківській області було успішно представлено Третю фазу спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ). Регіональний семінар відбувся 8 жовтня за участі представників обласних та місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа. Під час заходу обговорювались перспективи подальшої співпраці щодо сприяння впровадженню місцевих ініціатив задля сталого розвитку та покращення умов життя людей в Харківській області.index8

На відкритті третьої фази були присутні перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Ігор Райнін, Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, Спеціаліст з розвитку громад Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Олена Рудіч, керівники районних державних адміністрацій та рад, а також керівники міських та сільських рад

«Дякую команді ПРООН, яка вже 6 років, починаючи з 2008-го, працює на Харківщині. Сьогодні стартує третя фаза проекту. А впродовж двох попередніх разом з органами місцевого самоврядування, ініціативними групами ми реалізували понад 70 проектів. Найголовніше те, що після першої фази реалізації проекту ми навчилися правильно підходити до підготовки проектів. Ініціативні групи, які створюються в громадах, можуть і повинні визначати пріоритети, контролювати реалізацію від початку до завершення»,, – наголосив Голова обласної ради Сергій Чернов.

Перший заступник голови Харківської обласної index1державної адміністрації Ігор Райнін у вітальному слові також відзначив: «Реалізація ІІІ фази Проекту є гарною можливістю для використання потенціалу та поглиблення співпраці на основі взаєморозуміння та рівноправного партнерства. Слід віднестись до Проекту з усією відповідальністю, приділити достатню увагу, і тоді необхідні результати будуть досягнуті», - зазначив Ігор Райнін.

Діяльність Проекту МРГ буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з  розвитком малого аграрного бізнесу. Під час третьої фази Проект МРГ сприятиме поширенню кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду, в Харківській області. Проект надаватиме підтримку Уряду України у впровадженні реформ з децентралізації та поширенні інноваційних підходів щодо спільного планування та сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через центри управління знаннями та впровадження курсу в навчальні програми двадцяти університетів.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро).  Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні.

 

МРГ в соціальних мережах

Наші контакти

Адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 704-708
Тел.: +38 (044) 253 59 75, Fax: +38 (044) 253 59 73