20141009-10 Тернопільській області було успішно представлено Третю фазу спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Презентація відбулася 9 жовтня 2014 року під час регіонального семінару за участі голови Тернопільської облдержадміністрації Олега Сиротюка, голови Тернопільської обласної ради Василя Хомінця, міжнародного менеджера Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  Джейсінгха Саха, спеціаліста із зв’язків з громадськістю Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Світлани Слабінської, керівників районних державних адміністрацій та рад, керівників міських та сільських рад.20141009-08

Захід зібрав разом представників обласних  та місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа для обговорення подальшої співпраці щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей у Тернопільській області.

«Реалізація таких проектів є дуже важливою для нас, тому ми й надалі готові співпрацювати,  - наголосив Олег Сиротюк. – Зараз ми говоримо про децентралізацію влади, передачу значної частини повноважень на місцевий рівень. Однак варто розуміти, що це велика відповідальність для громад. В таких умовах будуть розвиватися лише ті громади, які мають справжніх лідерів та відкриті до співпраці з партнерами», наголосив голова облдержадміністрації Олег Сиротюк.

Вітаючи учасників семінару, голова облради наголосив на тому, що Тернопільщина одна з перших областей в Україні відгукнулася на пропозиції участі у Проекті. «Реалізація спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) в Тернопільській області протягом 2008-2014 років продемонструвала зацікавленість більшості громад та місцевої влади у співпраці з Проектом, використовуючи запропоновані підходи до мобілізації громад, забезпечення співфінансування та впровадження місцевих ініціатив.

Під час регіонального семінару керівництво Тернопільській  області підписало тристоронню Угоду про співпрацю між Тернопільською обласною державною адміністрацією, Тернопільською обласною радою та ПРООН. Основною метою є готовність місцевих громад та місцевої влади до повномасштабного впровадження підходу до розвитку, орієнтованого на громаду. У рамках підписаної угоди на наступні чотири роки на конкурсній основі буде відібрано 9 районів області на участь у проекті. Форму заявок можна завантажити за посиланням: http://www.cba.org.ua/three/ua/news/announcements/2616-application-form-for-rayons-for-partnership-with-cba.

Під час третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду, у Тернопільській області. Діяльність Проекту МРГ буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з  розвитком малого аграрного бізнесу.

Процес впровадження першої фази Проекту МРГ в Тернопільській області розпочався у липні 2008 року. Згодом у Волинській області успішно розпочалася друга фаза Проекту в липні 2011 року. Протягом двох фаз Проекту МРГ усього  понад 87 тис. чоловіків, жінок та дітей Тернопільської області покращили умови свого життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлення  дитячих садків та шкіл (80),  медичних пунктів (18),  доступу до якісної води (6), охорони довкілля (2), енергозберігаючого вуличного освітлення (2).  Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро).  Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні.

 

 

МРГ в соціальних мережах

Наші контакти

Адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 704-708
Тел.: +38 (044) 253 59 75, Fax: +38 (044) 253 59 73