1003-101328-053 жовтня 2014 р. Третя фаза спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) була успішно представлена на Сумщині за участі представників обласних та місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа. Під час заходу обговорювались перспективи подальшої співпраці щодо сприяння впровадженню місцевих ініціатив задля сталого розвитку та покращення умов життя людей в Сумській області.1003-101534-09

На відкритті третьої фази були присутні Віктор Чернявський, перший заступник голови Суської обласної державної адміністрації, Валерій Толбатов, заступник голови Сумської обласної ради, Джейсінгх Сах, Мжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Світлана Слабінська, Спеціаліст з моніторингу та зв’язків з громадськістю Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», керівники районних державних адміністрацій та рад, а також керівники міських та сільських рад.

«Сумщина глибоко цінує співпрацю з міжнародними організаціями. Саме завдяки тісному співробітництву нам вдалося об’єднати громаду довкола вирішення спільних проблем. Люди стають більш ініціативними, разом з владою планують розвиток своїх територій, своє майбутнє», – наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Чернявський.

1003-101338-06Діяльність Проекту МРГ буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з  розвитком малого аграрного бізнесу. Під час третьої фази Проект МРГ сприятиме поширенню кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду, в Сумській області. Проект надаватиме підтримку Уряду України у впровадженні реформ з децентралізації та поширенні інноваційних підходів щодо спільного планування та сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через центри управління знаннями та впровадження курсу в навчальні програми двадцяти університетів.

Процес впровадження першої фази Проекту МРГ в  Сумській області розпочався в  лютому   2008 року. Згодом  в Сумській  області успішно розпочалася друга фаза Проекту в липні  2011 року. Протягом двох фаз Проекту МРГ усього   близько 60 тис. чоловіків, жінок та дітей  Сумській  області покращили умови свого життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлення 29 дитячих садків та шкіл,16 медичних пунктів, 33 доступу до якісної води, 2 охорони довкілля, 21 енергозберігаючого вуличного освітлення, 2 громадські центри, 3 автобуси  для покращення доступу  дітей до якісної освіти та 4 мікропроекти  з економічного розвитку територій (кооперативи).  Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро).  Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні.

 

МРГ в соціальних мережах

Наші контакти

Адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 704-708
Тел.: +38 (044) 253 59 75, Fax: +38 (044) 253 59 73