10665261 973782149314452 8730070487335332363 nУ Запорізькій області було успішно представлено Третю фазу спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Презентація відбулася 1 жовтня 2014 року під час регіонального семінару за участі голови Запорізької обласної державної адміністрації Баранова Валерія Олексійовича, голови Запорізької обласної ради Межейко Віктора Івановича, спеціаліста з розвитку громад Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Олени Рудіч, керівників районних державних адміністрацій та рад, керівників міських та сільських рад.foto

Захід зібрав разом представників обласних  та місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа для обговорення подальшої співпраці щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей в Запорізькій області.

Звертаючись до учасників семінару, Віктор Межейко наголосив на тому, що: «Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" довів свою ефективність. У свою чергу обласна рада буде й надалі усіляко сприяти його впровадженню".

Під час регіонального семінару керівництво Запорізькою  області підписало тристоронню Угоду про співпрацю між Запорізькою обласною державною адміністрацією, Запорізькою обласною радою та ПРООН. Основною метою є готовність місцевих громад та місцевої влади до повномасштабного впровадження підходу до розвитку, орієнтованого на громаду. У рамках підписаної угоди на наступні чотири роки на конкурсній основі буде відібрано вісім районів області на участь у проекті. Форму заявок можна завантажити за посиланням: http://www.cba.org.ua/three/ua/news/announcements/2616-application-form-for-rayons-for-partnership-with-cba.

Учасники регіонального семінару-презентації обговорили роль Проекту МРГ у соціально-економічному розвитку територій та заохоченні громадських ініціатив на місцях. Під час третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду, в Запорізькій області. Діяльність Проекту МРГ буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з  розвитком малого аграрного бізнесу.

Процес впровадження першої фази Проекту МРГ в Запорізькій області розпочався в серпні 2008 року. Згодом  в Запорізькій області успішно розпочалася друга фаза Проекту в липні  2011 року. Протягом двох фаз Проекту МРГ усього  майже 140 тисяч осіб (чоловіків, жінок та дітей) Запорізької області покращили умови свого життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлення 40 - дитячих садків та шкіл, 12 - медичних пунктів, 30 - доступу до якісної води,  30 - енергозберігаючого вуличного освітлення, придбано 4 шкільних автобуса. Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро).  Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні

 

МРГ в соціальних мережах

Наші контакти

Адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 704-708
Тел.: +38 (044) 253 59 75, Fax: +38 (044) 253 59 73