IMG 05261

У Чернігівській області на офіційному рівні була успішно представлена Третя фаза спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ). Презентація відбулася 2 жовтня під час регіонального семінару за участі керівника апарату Чернігівської  обласної державної адміністрації Сергія Журмана, голови Чернігівської обласної ради Миколи Звєрєва, Міжнародного менеджеру Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  Джейсінгха Саха, спеціаліста з моніторингу та зв’язків із громадськістю Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Світлани Слабінської.IMG 05251

Під час представлення Третьої фази Проекту МРГ було підписано Угоду про партнерство між Чернігівською обласною державною адміністрацією, Чернігівською обласною радою та Програмою розвитку ООН. На регіональному семінарі було представлено План дій щодо впровадження Проекту в області. Під час представлення було також оголошено про початок конкурсного відбору районів на участь у проекті. Наразі райони матимуть змогу подати заявки на участь у Проекті. Після цього конкурсна комісія визначить 8 районів-переможців, що братимуть участь у Третій фазі Проекту.  Форму заявок можна завантажити за посиланням: http://www.cba.org.ua/three/ua/news/announcements/2616-application-form-for-rayons-for-partnership-with-cba.

Під час третьої фази Проекту буде надано підтримку місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду в Чернігівській області. Діяльність Проекту буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури у таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання, розвиток малого аграрного бізнесу. Проект надаватиме підтримку Уряду України у впровадженні реформ з децентралізації та поширенні інноваційних підходів щодо спільного планування та сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через центри управління знаннями та впровадження курсу в навчальні програми двадцяти університетів.

Нагадуємо, що процес впровадження першої фази Проекту МРГ в Чернігівській області розпочався в червні 2008 року. Згодом  в Чернігівській  області успішно розпочалася друга фаза Проекту в липні 2011 року.    Протягом двох фаз Проекту МРГ усього  62870 чоловіків, жінок та дітей Чернігівської області покращили умови свого життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлення   38 дитячих садків та шкіл, 16 медичних пунктів,10 водоводів  доступу до якісної води, 13 мереж енергозберігаючого вуличного освітлення.  Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів. Основною метою впровадження Третьої фази Проекту МРГ є те, що місцеві громади та місцева влада будуть готові до повномасштабного впровадження підходу до розвитку, орієнтованого на громаду.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро). Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні

 

МРГ в соціальних мережах

Наші контакти

Адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 704-708
Тел.: +38 (044) 253 59 75, Fax: +38 (044) 253 59 73