GEDC1034rНа Волині сьогодні було успішно представлено Третю фазу спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Презентація відбулася 30 вересня 2014 року під час регіонального семінару за участі  голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика, голови Волинської обласної ради Валентина Вітера, міжнародного менеджера Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  Джейсінгха Саха, спеціаліста із зв’язків з громадськістю Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Світлани Слабінської, керівників районних державних адміністрацій та рад, керівників міських та сільських рад.

Захід зібрав разом представників обласних  та місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа для обговорення подальшої співпраці щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей у Волинській області.GEDC0979r “Реалізація третьої фази Проекту відкриє перед нами нові можливості, зможемо продуктивніше попрацювати над економічною складовою області. Цього разу зробимо акцент на сільській та селищній громаді. Впевнений, що ми успішно справимося з усіма завданнями”, - підкреслив Володимир Гунчик.

Під час регіонального семінару керівництво Волинської  області підписало тристоронню Угоду про співпрацю між Волинською обласною державною адміністрацією, Волинською обласною радою та ПРООН. Основною метою є готовність місцевих громад та місцевої влади до повномасштабного впровадження підходу до розвитку, орієнтованого на громаду. У рамках підписаної угоди на наступні чотири роки на конкурсній основі буде відібрано 9 районів області на участь у проекті. Форму заявок можна завантажити за посиланням: http://www.cba.org.ua/three/ua/news/announcements/2616-application-form-for-rayons-for-partnership-with-cba.

Учасники регіонального семінару-презентації обговорили роль Проекту МРГ у соціально-економічному розвитку територій та заохоченні громадських ініціатив на місцях. Керівництво області та  міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  Джейсінгх Сах окреслили пріоритети спільної роботи для Волинської області.

Під час третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду, у Волинській області. Діяльність Проекту МРГ буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з  розвитком малого аграрного бізнесу.

Процес впровадження першої фази Проекту МРГ в Волинській області розпочався 30 квітня 2008 року. Згодом у Волинській області успішно розпочалася друга фаза Проекту в липні 2011 року. Протягом двох фаз Проекту МРГ усього 72808 чоловіків, жінок та дітей Волинської області покращили умови свого життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлення дитячих садків та шкіл (91), медичних пунктів (17), доступу до якісної води (2), енергозберігаючого вуличного освітлення (14). Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро).  Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні

 

 

МРГ в соціальних мережах

Наші контакти

Адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 704-708
Тел.: +38 (044) 253 59 75, Fax: +38 (044) 253 59 73