DSCN3876r

26 вересня 2014 р. було успішно представлено Третю фазу спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» У Херсонській області. Презентація відбулася під час регіонального семінару за участі Оксани Реміги, Старшого програмного менеджера Програми розвитку ООН в Україні, Олени Рудич, Спеціаліста з розвитку громад Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Путілова, заступника голови  Херсонської  обласної ради Тамари  Федько,  керівників районних державних адміністрацій та рад, а також керівників міських та сільських рад. DSCN3849r

Захід зібрав разом представників обласних  та місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа для обговорення подальшої співпраці щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей в Херсонській області.

Під час регіонального семінару керівництво Херсонської області підписало тристоронню Угоду про співпрацю між Херсонською обласною державною адміністрацією, Херсонською обласною радою та ПРООН. Основною метою є готовність місцевих громад та місцевої влади до повномасштабного впровадження підходу до розвитку, орієнтованого на громаду. У рамках підписаної угоди на наступні чотири роки на конкурсній основі буде відібрано вісім районів області на участь у проекті. Форму заявок можна завантажити за посиланням: http://www.cba.org.ua/three/ua/news/announcements/2616-application-form-for-rayons-for-partnership-with-cba.

DSCN3858Учасники регіонального семінару-презентації обговорили роль Проекту МРГ у соціально-економічному розвитку територій та заохоченні громадських ініціатив на місцях.  Керівництво Херсонської області та Старший програмний менеджер ПРООН Оксана Реміга окреслили пріоритети спільної роботи для Херсонської області.

Під час третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду, в Херсонській області. Діяльність Проекту МРГ буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з  розвитком малого аграрного бізнесу.

Процес впровадження першої фази Проекту МРГ в Херсонській області розпочався в травні 2008 року. Згодом  в Херсонській області успішно розпочалася друга фаза Проекту в липні 2011 року.   Протягом двох фаз Проекту МРГ усього  107192  чоловіків, жінок та дітей Херсонської області покращили умови свого життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлення 62 дитячих садків та шкіл, 17 медичних пунктів, 19 доступу до якісної води, 6 енергозберігаючого вуличного освітлення  Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро).  Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні

 

МРГ в соціальних мережах

Наші контакти

Адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 704-708
Тел.: +38 (044) 253 59 75, Fax: +38 (044) 253 59 73