DSC06940Третя фаза спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) була представлена в Житомирській області. Захід зібрав разом представників обласних  та місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа для обговорення подальшої співпраці щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей. Представлення Третьої фази Проекту МРГ відбулося 29 вересня 2014 року.

На офіційному відкритті третьої фази Проекту МРГ були присутні такі почесні гості, як голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Машковський, голова Житомирської обласної ради Віталій Француз, спеціаліст з розвитку громад  Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Олена Рудіч, керівники районних державних адміністрацій та рад, а також керівники міських та сільських рад.

Голова облдержадміністрації Сергій Машковський зазначив «Окрім суто практичних результатів, які отримає наша область, ми також робимо величезний крок назустріч європейським стандартам взаємодії територіальних громад із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, – зауважив очільник області. – У впровадженні першої фази Проекту МРГ брали участь вісім районів нашої області.

«Допомагатимемо не тільки словом, а й ділом – відшуковуватимемо необхідну фінасову частину для здійснення ініціатив громад в обласному бюджеті», - зауважив Віталій Француз, голова обласної ради. Як приклад, він назвав громаду села Стрибіж Червоноармійського району, якій вдалося в рамках проекту провести вуличне освітлення. «Спочатку люди не вірили, що проект буде настільки ефективним. Тепер же вони розуміють, що є можливості. Якщо активні самі, якщо керівник пробивається, то громаді допомагають».

Під час третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду, в Житомирській області. Діяльність Проекту МРГ буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з  розвитком малого аграрного бізнесу. Проект надаватиме підтримку Уряду України у впровадженні реформ з децентралізації та поширенні інноваційних підходів щодо спільного планування та сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через центри управління знаннями та впровадження курсу в навчальні програми двадцяти університетів.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро).  Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні

МРГ в соціальних мережах

Наші контакти

Адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 704-708
Тел.: +38 (044) 253 59 75, Fax: +38 (044) 253 59 73