Місцевий розвиток орієнтований на громадуНОВИНИ ПРОЕКТУ

На Донеччині на високому рівні обговорили розвиток міського компоненту проекту МРГ

 

IMG 008827 травня 2016 р. у Краматорську Донецької області відбувся круглий стіл, присвячений впровадженню міського компоненту спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ). Зокрема, розглядалися результати роботи і перспективи розвитку ОСББ у містах-партнерах проекту в Донецькій області.

На заході були присутні високі гості як з боку ЄС – Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні  Беренд де Гроот та Координатор проектів Представництва ЄС в Україні Хельга Пендер, так і з боку ПРООН - Заступник  директора ПРООН в Україні Блерта Чела, Радник із питань відновлення і стабілізації ПРООН Кунал Дхар, Програмний аналітик г- Оксана Реміга.

Метою круглого столу було ознайомити основних донорів проекту МРГ і керівництво ПРООН зі здобутками команди МРГ, з фінансово-методологічною підтримкою ОСББ, що лише створюються чи вже функціонують.  Як сказав пан Беренд де Гроот: «Важливо дати поштовх, побудувати систему, щоб Україна могла самостійно жити і працювати».


Детальніше...

У Рівному відбувся Медіа-день із місцевого розвитку

 

 DSC014526 травня 2016 року спільний Проект ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) провів медіа-день зі сталого місцевого розвитку для представників обласних та міських ЗМІ Рівненської та Львівської областей. Цього року медіа-день вперше присвячений компоненту з розвитку міста, зокрема процесу й результатам мобілізації громад у містах. Тематикою заходу стала співпраця міської влади та громад у реалізації спільних ініціатив для покращення умов життя людей на прикладі малих міст Рівненщини та Львівщини.  

На заході виступили заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Ігор Тимошенко, керівник відділу з моніторингу та комунікації Проекту МРГ Світлана Слабінська, координатори Проекту МРГ у Рівненській області, головний редактор газети «7 днів» Людмила Мошняга.

Як наголосила Світлана Слабінська, основна мета проведення цього медіа заходу – налагодження інформаційного каналу та трикутника співпраці, аби журналісти отримали нові знання щодо підвищення обізнаності населення, про те, як працює міський компонент.

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко зазначив: «Проект достатньо ефективно показав себе на усіх щаблях та має серйозну підтримку як депутатів обласної ради, так і депутатів на місцях. Підтвердженням цього є те, що постійно виділяються кошти на співфінансування. Перша роль – це привчити громади думати проектно, а друге – думати відповідально. В обласному бюджеті кожен рік створюються нові і нові програми. Громади готові брати половину видатків на себе. Це говорить про те, що ми поступово дійшли до того, що громади готові витрачати кошти ефективно. Я радий, що міський компонент також має успіхи».


Детальніше...

П’ятий об’єкт для розміщення ВПО відкрито на Дніпропетровщині

 

DSCF2389 fbВчора 24 травня 2016 року відбулася довгоочікувана подія – відкриття відремонтованого соціального гуртожитку для переселенців з Донбасу у смт Софіївка у Дніпропетровській області. Капітальний ремонт будівлі із заміною вікон, ремонтом даху та внутрішніми опоряджувальними роботами було здійснення за підтримки спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ).

У гуртожитку можна буде розмістити до 70 осіб. Чотири родини переселенців вже стали новоселами. Цей гуртожиток – вже п’ятий об’єкт, відремонтований у рамках співпраці Програми Розвитку ООН з місцевою владою. На ремонт будівля було витрачено майже півтора мільйони гривень.

На відкритті заходу був присутній голова Дніпропетровської облради Гліб Пригунов, координатор проекту МРГ в Дніпропетровській області, представники НУО, які займалися впровадженням проекту, та родини ВПО-новоселів.


Детальніше...

Українська делегація розповіла про досвід розумних міст на Міжнародному форумі у Римі

 

photo 3 FB lukov CROP18-19 травня 2016 р. у Римі проходить міжнародний форум на тему «Формування розумніших та більш сталих міст: курс на досягнення Цілей сталого розвитку». Цей стратегічний захід покликаний стимулювати країни до ефективного вирішення  проблем, перед якими постають сучасні міста, та запровадження нешкідливих для довкілля послуг із застосуванням сучасних технологічних інновацій задля розвитку розумної транспортної системи, охорони здоров’я, енергетики і освіти.

Захід організовано комісією з Європейською економічною комісією ООН спільно з Міністерством економіки і фінансів Італії та Римською комерційною палатою.

На Форум завітала і українська делегація. Зокрема, своїм новаторським досвідом поділився мер міста Вознесенська Миколаївської області Віталій Луков. Вознесенськ із 2006 року співпрацює з Програмою розвитку ООН, яка підтримує місцеві ініціативи із запровадження енергоефективних заходів та електронного врядування. До прикладу, кожен житель Вознесенська має свою електронну медичну картку, а всю медичну інформацію від лікарень міста зведено в єдину електронну базу.


Детальніше...

Цілі сталого розвитку – на порядку денному університетів

 

13241372 220098541709403 3413413401092974095 nУ рамках студентських дебатів, проведених у Одесі за сприяння спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), учасники з 18 українських університетів поглибили свої знання про Цілі сталого розвитку (ЦСР) і чому вони грають вирішальну роль у регіональному і глобальному розвитку.

Студенти не лише дізналися про причини запровадження Цілей сталого розвитку, але й дізналися про кожну з 17 цілей та заходи, які пропонуються для їх досягнення до 2030 року. Оскільки студенти – це майбутні експерти та новатори – важливо, щоб вони розуміли, як їхня активна позиція може сприяти позитивним змінам. У практичному аспекті, студентству було запропоновано розробляти і подавати свої творчі пропозиції, які зрештою можуть будуть включені у Національні програму зі сталого розвитку.


Детальніше...
Перейти до розділу "Новини Проекту"...

ПРО ПРОЕКТ

Третя фаза Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" розпочалась у 2014 році. Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Більше інформації...