Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Новини проекту
Середа, 28 січня 2015

Інформація для преси

29 січня 2015 року відбудуться Четверті Всеукраїнські громадські слухання з кооперації "Кооперація як умова інтеграції фермерських господарств та ОСГ до європейського ринку". Захід відбудеться за підтримки спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Місце проведення: вул. Ломоносова, 18, м. Київ, приміщення Київського кооперативного інституту бізнесу і права

Програма слухань додається.

 
Понеділок, 26 січня 2015

Ресурсний центр зі сталого розвитку Запорізького національного університету розпочав нвчальний курс

Детальніше...

Ресурсний центр зі сталого розвитку при факультеті соціології та управління Запорізького національного університету провів черговий набір слухачів на курс-практикум зі сталого розвитку громад.

Детальніше...

23 січня 2015 відбувся вступний семінар із аспектів сталого розвитку суспільства. На прикладі досягнень та проблем, з якими стикалися громади-партнери МРГ, було обговорено проблеми самоорганізації громад, лідерства, проблем залучення коштів, податкові та економічні проблеми розвитку громад.

Відповідний курс «Сталого розвитку» розрахований для кожної хвилі слухачів на 3,5-4 місяці в рамках якого студенти та аспіранти отримають нагоду на практиці поспілкуватись із лідерами та активом громад, сільськими головами, керівниками та представниками структурних підрозділів райдержадміністрацій і райрад; відвідати діючи громадські організації, кооперативи в сільській місцевості тощо. Слухачі матимуть можливість на практиці розглянути процеси самоорганізації громад, управління громадою, визначення пріоритетів. Представниками органів влади для слухачів будуть розкриті аспекти роботи органів самоуправління та виконавчої влади. Експерти із різних сфер зможуть надати слухачам початкові знання з енергетичного, екологічного менеджменту, системи національного оподаткування тощо.

Керівник ресурсного центру зі сталого розвитку ЗНУ Дударева Інна Володимирівна зробила акцент на можливості написання наукових робіт, монографій студентами та аспірантами, маючи величезний практичний ресурс в рамках відповідного «майданчику» обміну досвідом.

 

 
Понеділок, 26 січня 2015

Представники органів місцевого самоврядування, НГО та ПРООН з Республіки Молдова відвідали Вінничину

Детальніше...21-24 січня 2015 року відбувся ознайомчий візит представників органів місцевого самоврядування, неурядових громадських організацій та Програми розвитку ООН з Республіки Молдова до Вінницької області. Захід відбувся у рамках програми територіального співробітництва Молдови та України та був спільно організований Програмою розвитку ООН в Республіці Молдова, Інституту розвитку та соціальних ініціатив в Республіці Молдова IDIS «Viitorul» та Вінницьким підрозділом впровадження спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, за участі громади».Детальніше...

Візит мав на меті сприяти налагодженню співробітництва, обміну досвідом між двома сторонами та вивчення кращих практик місцевого самоврядування. Під час заходу учасники відвідали чотири громади-партнери Проекту МРГ: Антонівську, Гальжибіївську, Довжоцьку та Томашпільську. Представники місцевого самоврядування Молдови познайомились з досвідом самоорганізації громад та відвідали об’єкти, відремонтовані завдяки спільним зусиллям Проекту МРГ та мешканців сіл.

Детальніше...
 
Понеділок, 26 січня 2015

Representatives of Moldavian Self-governance Bodies, NGOs and UNDP in Moldova visited Vinnytska oblast

Детальніше...On 21-24 January 2015 representatives of local self-government bodies, UNDP Moldova, Nongovernmental organizations from the Republic Moldova visited Vinnytska oblast, Ukraine. An exposure visit was organized in terms of cross-border cooperation between Republic Moldova and Ukraine under the joint support of UNDP in Moldova, Institute for Development and Social Initiatives in Moldova «Viitorul» and Vinnytsia oblast implementation unit of the joint EU/UNDP Project “Community Based Approach”.Детальніше...

The visit was designed share experience and to learn best practices in the implementation of projects by Ukrainian local self-governments. During the event participants visited 4 CBA partner-communities: Antonivska, Halzhybiivska, Dovzhotska and Tomashpilska village councils. Representatives of Moldavian local self-governance learned experience of community self-organisation and visited the objects of local social infrastructure which were repaired jointly by communities with CBA Project.

Детальніше...
 
Середа, 17 грудня 2014

У Запоріжжі офіційно відкрили науковий ресурсний центр зі сталого розвитку та презентували монографію

Детальніше...У Запоріжжі офіційно відкрили науковий ресурсний центр зі сталого розвитку та презентували монографію

 

У Запоріжжі в рамках співпраці з Проектом ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) на базі факультету соціології та управління Запорізького національного університету офіційно відкрили науковий ресурсний центр зі сталого розвитку.

Детальніше...
 
П'ятниця, 12 грудня 2014

На Львівщині розпочнеться підготовка фахівців для роботи з мобільною лабораторією

Детальніше...

З 15 грудня у НУ „Львівська політехніка” розпочнеться підготовка фахових спеціалістів для роботи з обладнанням для енергоаудиту. Для цього на основі конкурсу відібрано 13 осіб. Після закінчення навчання декількох осіб буде рекомендовано до роботи енергоаудиторами в КП БТІ обласної ради.

У 2012 р. Львівщина, разом з іншими 5 областями України (Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Харківська), була обрана для реалізації пілотної програми з енергоефективності. У межах спеціального пілотування Енергоефективного компоненту в області була придбана мобільна лабораторія. За допомогою автомобіля, який буде укомплектований необхідними технічними засобами, проводитимуть роботи з енергоаудиту та виготовлення енергопаспортів об’єктів бюджетної сфери.

Процес впровадження першої фази Проекту МРГ у Львівській області розпочався 28 березня 2008 року.  Згодом  у Львівській області успішно розпочалася друга фаза Проекту 11 липня 2011 року.    Протягом двох фаз Проекту МРГ понад  94,000 чоловіків, жінок та дітей Львівської області покращили умови свого життя через реалізацію 83-ох мікропроектів щодо енергозбереження (відновлення дитячих садків та шкіл),  17-ох мікропроектів  з відновлення і реконструкції медичних пунктів / амбулаторій, 5-ох мікропроектів із покращення доступу до якісної питної води, 2-ох мікропроектів щодо охорони довкілля та 11-ох мікропроектів у сфері інноваційного енергозбереження та підвищення енергоефективності соціальних установ. Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.

 
П'ятниця, 05 грудня 2014

7 грудня в Україні відзначається день місцевого самоврядування

Детальніше...Колектив спільного Проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ» вітає представників обласної та місцевої влади, членів громад та громадських організацій з Днем місцевого самоврядування - 2014 – святом усіх тих, хто присвятив себе благородній та відповідальній справі – розвитку місцевих громад!Детальніше...

День місцевого самоврядування є нашим спільним професійним святом, святом усіх тих, хто сприяє сталому місцевому розвитку на усіх рівнях шляхом зміцнення спільного управління заохочення громадських ініціатив по всій Україні. Глибоко вкорінена в українській історії, традиція місцевого врядування нині розвивається і збагачується, зміцнюючи демократичні засади українського суспільства.  Ми віримо, що нашими спільними зусиллями ми сприяємо розвиткові місцевого самоврядування та становленню самоврядних громад через підтримку їх ініціатив з покращення умов проживання та налагодженню механізмів ефективної співпраці між громадами та органами місцевого самоврядування.

Детальніше...Щиро сподіваємось, що реалізація наших спільних ініціатив на місцевому рівні продемонструє успішні результати, які стануть прикладом для усіх українських громад! Бажаємо Вам процвітання та успіхів, натхнення та здобутків у справі розвитку місцевого самоврядування в Україні. Нехай наша співпраця всіляко й надалі сприяє посиленню взаємодії місцевих громад та місцевих органів влади для повномасштабного впровадження підходу до розвитку, орієнтованого на громаду!

 
Середа, 03 грудня 2014

Запрошення до участі у конкурсі у Полтавській області

Конкурсна документація

Запрошення до участі у Конкурсі

Громадська організація «Центр муніципального розвитку», Програма розвитку ООН (Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду») та комунальне підприємство готель «Славутич» цією об’явою запрошують ліцензованих підрядників з доброю репутацією надати запечатані цінові пропозиції для виконання таких видів робіт у межах мікропроекту «Капітальний ремонт покрівлі, заміна віконних блоків та стояків каналізації готелю «Славутич» по вул. Набережна, 1 у м. Комсомольськ Полтавської обл.»:

-   заміна зношених 42 дерев'яних вікон на металопластикові;

-   заміна зношених 34 дверних блоків на металопластикові;

-   капітальний ремонт покрівлі з відновленням вирівнюючої стяжки та улаштуванням верхнього і нижнього шарів покрівлі з євроруберойду;

-   заміна 17 стояків каналізації з використанням труб ТК 110-ПНД и ТК 50-ПНД.

Підрядники повинні мати досвід проведення ремонтно-будівельних робіт на об’єктах подібного або вищого рівня складності.

Конкурсну Документацію можна безкоштовно отримати за такою адресою: м. Комсомольськ Полтавської обл., вул. Миру, 24, каб. 307 або каб. 209.  Пропозиції повинні залишатися чинними впродовж 60 (шістдесяти) днів з дати розкриття Конкурсних пропозицій і повинні бути в запечатаному вигляді доставлені за вищенаведеною адресою не пізніше ніж 15-00 08.12.2014, після чого вони будуть розкриті у присутності наявних учасників тендеру. Конкурсні Пропозиції, надані пізніше встановленого терміну, не приймаються і повертаються учасникам тендеру нерозкритими.

Зацікавлені підрядники можуть отримати додаткову інформацію за адресою, зазначеною вище, або за телефонами:  (05348) 21666, 22433.

 
Четвер, 27 листопада 2014

На Чернігівщині відбулось представлення Третьої фази Проекту МРГ для пілотних районів

Детальніше...26 листопада в обласній раді відбувся вступний семінар-презентація щодо впровадження спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» для трьох районів Чернігівщини - Семенівського, Сосницького та Ніжинського. Ці райони визначені пілотними і впроваджуватимуть проект МРГ у відповідності до Закону України «Про співробітництво територіальних громад». Пілотування відбуватиметься за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Ради Європи.Детальніше...

Семінар відбувся за участі заступника голови обласної ради Валентина Мельничука, Старшого програмного менеджера ПРООН в Україні Оксани Реміги, Міжнародного менеджера Проекту МРГ Джейсінгха Саха, Спеціаліста з розвитку громад Проекту МРГ Олени Рудіч, представників органів місцевого самоврядування районів.

Детальніше...
 
Субота, 15 листопада 2014

Третя фаза Проекту успішно представлена в усіх областях України

Детальніше...Представлення Третьої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) успішно завершилося в усіх областях України. Протягом вересня-листопада 2014 року понад 2000 представників обласних та місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа взяли участь у регіональних семінарах по всій території України. Учасники заходів обговорили перспективи подальшої співпраці щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей. Донецька область стала останньою, де було представлено Третю фазу Проекту МРГ на регіональному рівні.Детальніше...Під час регіонального представлення Третьої фази Проекту МРГ керівники обласних державних адміністрацій та обласних рад підписали з представниками ПРООН тристоронні угоди про співпрацю та оголосили про конкурсний відбір районів для участі в Проекті МРГ-ІІІ. Наразі відбір районів вже завершився у 15 областях. З результатами можна ознайомитись тут.
Детальніше...
 


Архів новин