Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Новини проекту
Понеділок, 13 червня 2016

На Чернігівщині відбулися тренінги з енергоефективності

 

Детальніше...10 червня 2016 р. у містах Ніжин та Прилуки Чернігівської області відбулися чергові тренінги за темою «Планування енергоефективних заходів та їх впровадження: Енергозбереження та енергоаудит житлових будинків». Тренінги організовано в рамках спільного проекту ПРООН/ЄС "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" (МРГ).

У тренінгах взяли участь представники ОСББ, громадських організацій, місцевих органів самоврядування, а також будівельних організацій цих міст, які вчилися не лише як правильно планувати заходи з енергозбереження та енергоефективності при впровадженні мікропроектів МРГ, а й вивчали кращі практики застосування альтернативних джерел енергії. Це ще один спільний захід, організований координаторами проекту МРГ в Чернігівській області та ВНЗ-партнером проекту МРГ – Чернігівським національним технологічним університетом. Тренерами виступили Олександр Велігорський, кандидат технічних наук, завідувач кафедри біомедичних, радіоелектронних апаратів і систем ЧНТУ, та Сергій Іванець, кандидат технічних наук, декан факультету електронних та інформаційних технологій. Такий симбіоз вчених і практиків у одній залі забезпечив надзвичайно цікаву дискусію про практичні заходи та стратегічні цілі енергозбереження та енергоефективності.

 

Детальніше...
 
Четвер, 09 червня 2016

Заступниця директора ПРООН зі зв’язків з громаськістю відвідала громади Київщини

 

Детальніше...9 червня 2016 р. до України з робочим візитом прибула пані Керолайн Хупер-Бокс, Заступниця директора ПРООН зі зв’язків з громадськістю. Мета її візиту – дізнатися про реалізацію ініціатив місцевих громад, що впроваджуються за сприяння спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), та інших проектів ПРООН.

Зокрема, вона відвідала село Коржі Київської області, яке  співпрацює з МРГ, починаючи з 2011 р. За цей час у селі було впроважено проект із покращення енергозбереження у місцевому дитсадку. Завдяки заміні вікон на металопластикові 135 вихованців садочка тепер граються і навчаються у теплі. Впродовж третьої фази проекту МРГ громада втілила свій другий проект і здійснила реконструкцію системи водопостачання. Зараз сільська громада активно ділиться своїм досвідом із іншими громадами.

Детальніше...
 
Середа, 08 червня 2016

Розпочато реєстрацію на безкоштовний дистанційний курс «10 кроків підготовки успішного проекту»

Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад за підтримки ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» запрошує керівників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевого рівня, керівників органів самоорганізації населення та активних людей для участі у дистанційному навчанні на веб-платформі Асоціації – Портал з управління знаннями.

Електронний курс «10 КРОКІВ ПІДГОТОВКИ УСПІШНОГО ПРОЕКТУ» проводиться через дистанційну форму навчання, за результатами якої учасники здобудуть:

 • Уміння ефективно досліджувати, планувати і проекти.
 • Уміння створювати і успішно керувати проектною групою.
 • Здатність розробляти основні проектні документи (статут проекту, план проекту, матрицю відповідальності, плану по опорним точкам).
 • Уміння вибудовувати відносини в команді проекту.
 • Здатність ефективно організовувати потоки ділової інформації проекту.
 • Навчання проводиться на безоплатній основі, не потребує спеціальної фахової підготовки учасників, достатньо мати е-mail та постійний доступ до мережі Інтернет, а також бажання навчатися та працювати на курсі у зручний час.

  Щоб зареєструватися, заповніть АНКЕТУ та надішліть її до 11.06.2016.

  Старт курсу: 13 червня 2016 року

  Тривалість курсу: 4 тижні.

  За додатковою інформацією звертайтеся на електронну пошту project@kp.org.ua

  Тел: 096 817 76 08

  Контактна особа: Юлія Юненко

   

   
  Середа, 08 червня 2016

  Запрошення до участі у дистанційному курсі: «Комунікаційні стратегії для розвитку сільських громад: практичні аспекти»

  Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад за підтримки ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» запрошує представників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевого рівня, керівників органів самоорганізації населення та активних представників громад до участі у дистанційному навчанні на веб-платформі Асоціації – Портал з управління знаннями.

  Якщо ви керівник або депутат органу місцевого самоврядування, лідер громадської організації, який зацікавлений у розвитку своєї громади, налагодженні співпраці між територіальними громадами, партнерських стосунків з вітчизняними та зарубіжними донорами та інвесторами, хочете дізнатися про інструменти розвитку громад, де знайти кошти для реалізації ідей та як досягти результатів за короткий термін, реєструйтесь для участі у навчанні на курсі.

  Електронний курс «Комунікаційні стратегії для розвитку сільських громад: практичні аспекти» передбачає дистанційну форму навчання, за результатами якої учасники дізнаються про ефективні сучасні інструменти комунікацій, здобудуть практичні навички формування комунікаційних стратегій у розвитку громад, отримають  сертифікати та навчально-методичні матеріали та продовжать співпрацю у спільноті.

  Учасники повинні бути готовими представити свою територіальну громаду на порталі ВАССР, презентувати власні ідеї та надбання, успішні проекти (якщо такі є). Натомість експерти нададуть учасникам консультативну, інформаційну допомогу у реалізації запропонованих ідей на Порталі з управління знаннями.

  Навчання проводиться на безоплатній основі, не потребує спеціальної фахової підготовки учасників, достатньо мати е-mail та постійний доступ до мережі Інтернет, а також бажання навчатися та працювати на курсі у зручний час.

  Щоб зареєструватися, заповніть АНКЕТУ та надішліть її до 12.06.2016.

  Старт курсу: 13 червня 2016 року

  Тривалість курсу: 4 тижні.

  За додатковою інформацією звертайтеся на електронну пошту project@kp.org.ua

  Тел: 096 817 76 08

  Контактна особа: Юлія Юненко

   

   
  Середа, 08 червня 2016

  РОЗПОЧАТО РЕЄСТРАЦІЮ НА ДИСТАНЦІЙНИЙ КУРС «СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ»

  Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад за підтримки спільного Проекту  Європейського Союзу та  ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  запрошує керівників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевого рівня, керівників органів самоорганізації населення для участі у дистанційному навчанні на веб-платформі Асоціації – Портал з управління знаннями.

  Для того, щоб зареєструватися, заповніть АНКЕТУ до 12.06.2016

  Метою вивчення курсу є поглиблення знань щодо структури та особливостей функціонування сільського сектора України, прищепити навики аналізу сучасного стану і виявлення диспропорцій у розвитку його елементної бази та розробки заходів по їх подоланню; допомогти слухачам ознайомитися з нормативно-правовими актами та науковими дослідженнями щодо стану та перспектив соціально-економічного розвитку сільських населених пунктів, зайнятості сільського населення, становлення нових форм господарювання на селі.

  Електронний курс «Соціально-економічний розвиток сільських територій» проводиться через  дистанційну форму навчання, за результатами якої учасники здобудуть: навички оцінки економічної, соціальної, демографічної, екологічної ситуації в будь-якому регіоні та визначення пріоритетних напрямів та обґрунтування ефективних механізмів й інструментів вирішення проблем подолання депресивного стану сільських районів, диверсифікації їх економічної бази та створення соціальних і екологічно безпечних умов приватного й трудового життя для сільського населення.

  Навчання проводиться на безоплатній основі, не потребує спеціальної фахової підготовки учасників, достатньо мати е-mail та постійний доступ до мережі Інтернет, а також бажання навчатися та працювати на курсі у зручний час.

  Старт курсу: 13 червня 2016 року

  Тривалість курсу: 4 тижні

  За додатковою інформацією звертайтеся на електронну пошту project@kp.org.ua

  Тел: 096 817 76 08

  Контактна особа: Юлія Юненко

   

   
  Понеділок, 30 травня 2016

  На Донеччині на високому рівні обговорили розвиток міського компоненту проекту МРГ

   

  Детальніше...27 травня 2016 р. у Краматорську Донецької області відбувся круглий стіл, присвячений впровадженню міського компоненту спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ). Зокрема, розглядалися результати роботи і перспективи розвитку ОСББ у містах-партнерах проекту в Донецькій області.

  На заході були присутні високі гості як з боку ЄС – Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні  Беренд де Гроот та Координатор проектів Представництва ЄС в Україні Хельга Пендер, так і з боку ПРООН - Заступник  директора ПРООН в Україні Блерта Чела, Радник із питань відновлення і стабілізації ПРООН Кунал Дхар, Програмний аналітик г- Оксана Реміга.

  Метою круглого столу було ознайомити основних донорів проекту МРГ і керівництво ПРООН зі здобутками команди МРГ, з фінансово-методологічною підтримкою ОСББ, що лише створюються чи вже функціонують.  Як сказав пан Беренд де Гроот: «Важливо дати поштовх, побудувати систему, щоб Україна могла самостійно жити і працювати».

  Детальніше...
   
  Субота, 28 травня 2016

  У Рівному відбувся Медіа-день із місцевого розвитку

   

  Детальніше...26 травня 2016 року спільний Проект ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) провів медіа-день зі сталого місцевого розвитку для представників обласних та міських ЗМІ Рівненської та Львівської областей. Цього року медіа-день вперше присвячений компоненту з розвитку міста, зокрема процесу й результатам мобілізації громад у містах. Тематикою заходу стала співпраця міської влади та громад у реалізації спільних ініціатив для покращення умов життя людей на прикладі малих міст Рівненщини та Львівщини.  

  На заході виступили заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Ігор Тимошенко, керівник відділу з моніторингу та комунікації Проекту МРГ Світлана Слабінська, координатори Проекту МРГ у Рівненській області, головний редактор газети «7 днів» Людмила Мошняга.

  Як наголосила Світлана Слабінська, основна мета проведення цього медіа заходу – налагодження інформаційного каналу та трикутника співпраці, аби журналісти отримали нові знання щодо підвищення обізнаності населення, про те, як працює міський компонент.

  Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко зазначив: «Проект достатньо ефективно показав себе на усіх щаблях та має серйозну підтримку як депутатів обласної ради, так і депутатів на місцях. Підтвердженням цього є те, що постійно виділяються кошти на співфінансування. Перша роль – це привчити громади думати проектно, а друге – думати відповідально. В обласному бюджеті кожен рік створюються нові і нові програми. Громади готові брати половину видатків на себе. Це говорить про те, що ми поступово дійшли до того, що громади готові витрачати кошти ефективно. Я радий, що міський компонент також має успіхи».

  Детальніше...
   
  Середа, 25 травня 2016

  П’ятий об’єкт для розміщення ВПО відкрито на Дніпропетровщині

   

  Детальніше...Вчора 24 травня 2016 року відбулася довгоочікувана подія – відкриття відремонтованого соціального гуртожитку для переселенців з Донбасу у смт Софіївка у Дніпропетровській області. Капітальний ремонт будівлі із заміною вікон, ремонтом даху та внутрішніми опоряджувальними роботами було здійснення за підтримки спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ).

  У гуртожитку можна буде розмістити до 70 осіб. Чотири родини переселенців вже стали новоселами. Цей гуртожиток – вже п’ятий об’єкт, відремонтований у рамках співпраці Програми Розвитку ООН з місцевою владою. На ремонт будівля було витрачено майже півтора мільйони гривень.

  На відкритті заходу був присутній голова Дніпропетровської облради Гліб Пригунов, координатор проекту МРГ в Дніпропетровській області, представники НУО, які займалися впровадженням проекту, та родини ВПО-новоселів.

  Детальніше...
   
  Четвер, 19 травня 2016

  Українська делегація розповіла про досвід розумних міст на Міжнародному форумі у Римі

   

  Детальніше...18-19 травня 2016 р. у Римі проходить міжнародний форум на тему «Формування розумніших та більш сталих міст: курс на досягнення Цілей сталого розвитку». Цей стратегічний захід покликаний стимулювати країни до ефективного вирішення  проблем, перед якими постають сучасні міста, та запровадження нешкідливих для довкілля послуг із застосуванням сучасних технологічних інновацій задля розвитку розумної транспортної системи, охорони здоров’я, енергетики і освіти.

  Захід організовано комісією з Європейською економічною комісією ООН спільно з Міністерством економіки і фінансів Італії та Римською комерційною палатою.

  На Форум завітала і українська делегація. Зокрема, своїм новаторським досвідом поділився мер міста Вознесенська Миколаївської області Віталій Луков. Вознесенськ із 2006 року співпрацює з Програмою розвитку ООН, яка підтримує місцеві ініціативи із запровадження енергоефективних заходів та електронного врядування. До прикладу, кожен житель Вознесенська має свою електронну медичну картку, а всю медичну інформацію від лікарень міста зведено в єдину електронну базу.

  Детальніше...
   
  Четвер, 19 травня 2016

  Цілі сталого розвитку – на порядку денному університетів

   

  Детальніше...У рамках студентських дебатів, проведених у Одесі за сприяння спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), учасники з 18 українських університетів поглибили свої знання про Цілі сталого розвитку (ЦСР) і чому вони грають вирішальну роль у регіональному і глобальному розвитку.

  Студенти не лише дізналися про причини запровадження Цілей сталого розвитку, але й дізналися про кожну з 17 цілей та заходи, які пропонуються для їх досягнення до 2030 року. Оскільки студенти – це майбутні експерти та новатори – важливо, щоб вони розуміли, як їхня активна позиція може сприяти позитивним змінам. У практичному аспекті, студентству було запропоновано розробляти і подавати свої творчі пропозиції, які зрештою можуть будуть включені у Національні програму зі сталого розвитку.

  Детальніше...
   


  Архів новин