Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Новини проекту
Четвер, 28 квітня 2016

Університетські ресурсні центри зі сталого розвитку відкрито у Житомирі і Луцьку

 

Детальніше...27 квітня 2016 року відбулось офіційне відкриття Ресурсного центру зі сталого розвитку в Житомирському державному університеті імені Івана Франка в рамках Спільного проекту ПРООН/ЄС "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" (МРГ).

На презентації центру були присутні спеціаліст із моніторингу та зв'язків з громадськістю Проекту МРГ Світлана Слабінська, ректор ЖДУ Петро Саух, проректор із навчальної роботи Лариса Янович, координатор Ресурсного центру ЖДУ і координатор проекту МРГ у Житомирській області, викладачі та студенти.

Під час проведення заходу було представлено проекти Програми розвитку ООН, обговорено аспекти розвитку місцевої громади, сталого розвитку Житомирського регіону, можливість співпраці університету з ПРООН, представниками влади, бізнесу, а також представлений план роботи Ресурсного центру зі сталого розвитку на 2016 рік.

Детальніше...
 
Середа, 27 квітня 2016

Ще один центр для розміщення ВПО відкрито у Запорізькій області

 

Детальніше...25 квітня 2016 року в смт Новомиколаївка Запорізької області відбулося офіційне відкриття приміщення пришкільного інтернату для розміщення внутрішньо переміщених осіб, який було відремонтовано за підтримки спільного Проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ).

У відкритті взяли участь Голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, керівництво Запорізької обласної ради, координатори МРГ у Запорізькій області, керівництво районних державних адміністрацій та рад, керівництво місцевої влади, внутрішньо переміщені особи з Донецької та Луганської областей.

Будівлю інтернату в селищі Новомиколаївка повністю відремонтовано: замінено вікна та двері, відремонтовано дах, внутрішні приміщення, відновлено систему опалення, водопостачання та каналізації. У відновленому інтернаті можна розмістити близько 100 осіб. Більша частину жильців складатимуть жінки, діти та особи похилого віку.

Детальніше...
 
Вівторок, 26 квітня 2016

Оголошено конкурс у рамках концепції "Розумні міста"!

 

Детальніше...Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» (далі – Проект) оголошує конкурс ініціатив спрямованих на застосування містами методів інноваційного управління в рамках концепції  «Розумні міста». До участі запрошуються міські ради міст-партнерів проекту:

1) м. Мерефа, Харківська область

2) м. Чугуїв, Харківська область

3) м. Дубно, Рівненська область

4) м. Костопіль, Рівненська область

5) м. Добропілля, Донецька область

6) м. Димитров, Донецька область

7) м.Бахмут, Донецька область

8) м. Ніжин, Чернігівська область

9) м. Прилуки, Чернігівська область

10) м. Хуст, Закарпатська область

11) м. Ужгород, Закарпатська область

12) м. Надвірна, Івано-Франківська область

13) м. Коломия, Івано-Франківська область

14) м. Коростень, Житомирська область

15) м. Новоград-Волинський, Житомирська область

16) м. Северодонецьк, Луганська область

17) м. Рубіжне, Луганська область

18) м. Золочів, Львівська область

19) м. Дрогобич, Львівська область

20) м. Миргород, Полтавська область

21) м. Комсомольськ, Полтавська область

22) м. Нікополь, Дніпропетровська область

23) м. Павлоград, Дніпропетровська область

24) м. Українка, Київська область

25) м. Переяслав- Хмельницький, Київська область

Міста заохочуються подавати свої пропозиції для розвитку «розумних міст» в Україні спрямовані на прозорість та підзвітність в місцевих державних органах та/або надання послуг за принципами електронного врядування. Проект запрошує надавати свої заявки за установленою формою в електронному сканованому вигляді з підписом та печаткою міського голови на електрону адресу вказану в інструкції. Форма заявки та інструкція до заповнення з переліком критеріїв додаються. Остаточна дата прийняття сканований заявок – 15:00, 16.05.2016 року. Про результати конкурсу та подальші кроки буде повідомлено на сайті Проекту.

 

 
П'ятниця, 22 квітня 2016

Практичний тренінг для представників ОСББ відбувся у Краматорську

 

Детальніше...15 квітня 2016 р. у місті Краматорську Донецької області у рамках спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) відбувся тренінг для представників структурних підрозділів міської ради, представників ОСББ та ініціативних груп із міст Добропілля, Димитрова та Артемівська, які планують створити ОСББ.

Темою тренінгу було вивчення і аналіз нормативно-правової бази діяльності ОСББ, а також енергоефективність у будинках (енергоаудит і модернізація). Тренінг провів експерт ПРООН/МРГ Леонід Туловський.  

Учасники розглянули Закон України про «Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», що регулює створення й діяльність ОСББ, розуміння майнових прав, обов'язків і відносин між власниками приміщень в багатоквартирному будинку, функції органів управління ОСББ.  Леонід Туловський не тільки висвітлював всі ці питання, але й ділився практичними навиками.

Детальніше...
 
Четвер, 21 квітня 2016

Представник проекту МРГ зустрівся з ініціативною групою ОСББ в Чернігові

 

Детальніше...19 квітня відбувся робочий візит спеціаліста з розвитку громад спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) Олександра Рябого до міста Ніжин Чернігівської області.

Представники ОСББ Ніжина, які беруть участь у Проекті, розповідають, що в них поступово зник страх – страх перед необхідністю самоорганізуватися, взяти вирішення питання у власні руки замість чекати, поки хтось його вирішить за них. Проблем багато, адже будинки не ремонтувались десятиліттями. Але нові під’їзди, двері, вікна, в яких вже стоять квіти – все це дає надію, що розвиток можливий завдяки власним зусиллям і партнерству з місцевою владою. Проект МРГ дає ресурс – знання та кошти для реалізації ініціатив ОСББ.

Детальніше...
 
П'ятниця, 15 квітня 2016

Мережа університетів-партнерів МРГ та обласні координатори МРГ у Львові обговорили концепцію розвитку розумних міст

 

Детальніше...14-15 квітня 2016 р. у Львові відбулася спільна стратегічна сесія за участі координаторів муніципального компоненту проекту МРГ і координаторів ресурсних центрів при університетах-партнерах Національної мережі університетів-партнерів спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Зустріч розпочалася поїздкою до Золочіва, де учасники відвідали Золочівський полігон твердих відходів, де застосовуються сучасні технології сортування і складування сміття. Вони мали нагоду побачити, як функціонує полігон, розпитати співробітників полігону про екологічну безпеку, рентабельність, технології сортування і поводження з відходами.

Після цього учасники відвідали ОСББ, створене у Золочіві за сприяння проекту МРГ. Під час цього візиту вони поспілкувались із членами правління ОСББ, які поділилися досвідом діяльності ОСББ та їхнього партнерства з міською владою.

Після практичного вступу розпочалася стратегічна сесія, по результатам якої буде складено концепцію сталого розвитку розумних міст за участі університетської мережі МРГ. Відкрили сесію Світлана Слабінська, спеціаліст МРГ з моніторингу та зв’язків із громадськістю, яка розповіла про здобутки і плани університетської мережі МРГ, та Олександр Рябий, координатор компоненту проекту МРГ із розвитку міст, який представив новий компонент проекту – «Розумні міста: інновації в місцевому врядуванні».

Детальніше...
 
Четвер, 14 квітня 2016

У Черкасах відкрито Ресурсний центр зі сталого розвитку при «Європейському університеті»

 

Детальніше...14 квітня 2016 року в Черкасах відбулося офіційне відкриття Ресурсного центру зі сталого розвитку при ЧФ ВПНЗ «Європейський університет».

У лютому 2016 року «Європейський університет» приєднався до Національної мережі  університетів - партнерів Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ). Цей університет став третім ВНЗ у Черкаській області, що долучився до університетської мережі МРГ.

Урочисте зібрання відкрив директор навчального закладу Віктор Шпильовий, який у своїй промові підкреслив готовність університету до співпраці та реалізації спільних заходів, спрямованих на ширше впровадження принципів сталого розвитку, децентралізації та місцевого врядування за участі громад через залучення студентства.  

Детальніше...
 
Понеділок, 11 квітня 2016

У Вінниці відбулася обласна координаційна рада Проекту МРГ

 

Детальніше...7 квітня 2016 року у Вінниці було проведено обласну координаційну Раду спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ). Захід зібрав разом представників обласних та місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа для обговорення подальшої співпраці щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей у Вінницькій області у 2016 році.

На обласній координаційній Раді Проекту МРГ був присутній Перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко, голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник, спеціаліст з розвитку громад Проекту МРГ Олена Рудіч, керівники районних державних адміністрацій та рад, а також керівники міських та сільських рад, голови громадських організацій, представники університетів-партнерів Національної мережі Проекту МРГ.

Детальніше...
 
П'ятниця, 08 квітня 2016

Два кооперативи Глухівського району Сумщини урочисто відкрили свою роботу

Детальніше...6 та 7 квітня  2016 року в Глухівському районі Сумської області урочисто відкрито роботу ще двох багатофункціональних сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів "Добробут Шевченкове 2015" в с. Шевченкове  та "Полісяночка" в с. Первомайське, що були створені за підтрики Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-3".

Обидві події стали великим святом для  жителів сіл Глухівщини та  сусіднього Ямпільського району. Запрошені  гості щиро привітали кооперативи з успішним завершенням мікропроектів та зазначили, що на них  лежить величезна відповідальність  як перед членами кооперативів, так і перед членами всієї Глухівської громади. Для них вони мають стати прикладом успішної співпраці з Проектом МРГ-3  та прикладом об'єднання на шляху до європейського майбутнього.

Детальніше...
 
Вівторок, 05 квітня 2016

Ресурсний центр відкрито в Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова

 

Детальніше...5 квітня 2016 р. відбулося урочисте відкриття ресурсного центру зі сталого розвитку в Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова. Центр створено за сприяння спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), який ініціював створення національної мережі університетів-партнерів Проекту МРГ.

На урочистому відкритті центру було підписано план дій на 2016 р., що узгоджується з загальноукраїнським планом дій університетської мережі МРГ. Відкрила захід Світлана Слабінська, спеціаліст з моніторингу та зв’язків із громадськістю Проекту МРГ. А Олександр Рябий представив студентам і викладачам університету міський компонент Проекту. Планується, що в 2016 році діяльність університетської мережі буде зосереджено на пріоритетній тематиці, що стосується розвитку «розумних міст» і електронного врядування.

Детальніше...
 


Архів новин