Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Новини проекту
Понеділок, 08 лютого 2016

На Хмельниччині відбулися Форуми місцевого розвитку

 

Детальніше...4 та 5 лютого 2016 р. відбулися зібрання Форуму місцевого розвитку у Волочиському і Ізяславському районах Хмельницької області.

На Форумі у Волочиському районі 4 лютого 2016 р. було розглянуто і затверджено обрані громадами мікропроекти, адже Волочиський район – один із восьми районів у Хмельницькій області, що бере участь у спільному Проекті ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ). Учасники Форуму також обговорили перспективи розвитку кооперативного руху в районі. Зокрема, було зазначено, що, Волочищина в майбутньому може стати регіоном органічного землеробства, тож створення кооперативів у районі є дуже важливим фактором для розвитку аграрної сфери.

На засіданні Форуму в Ізяславському районі 5 лютого 2016 р. було розглянуто і затверджено мікропроект громадської організації «Наш Кунів», що передбачає капітальний ремонт школи із заміною вікон. Проект впроваджуватиметься на основі співфінансування з боку проекту МРГ, громадської організації, місцевого бюджету і приватного сектору. Також під час цієї зустрічі було відзначено сертифікатами громадські організації Нового села та Плужного, де вже успішно реалізовано мікропроекти з енергозбереження у фельдшерському пункті (с. Свириди) та вуличного освітлення (с. Плужне).

 

 
Середа, 03 лютого 2016

Конкурс для відбору організацій, які мають на меті створити ОСББ

 

Спільний Проект Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» оголошує конкурс на відбір організацій, які мають на меті розвиток ОСББ та спроможності ОСББ (відповідно до статутних положень) щодо опосередкування принципів сталого розвитку на міському рівні (Асоціації ОСББ, громадські організації, фонди, відділи розвитку ОСББ виконкомів місцевих рад тощо).

Конкурс передбачає відбір однієї зазначеної організації в кожному з 25 міст партнерів МРГ-ІІІ в міському компоненті (розвиток ОСББ) з метою передачі відповідній організації:

-         Методології ЄС/ПРООН «орієнтованої на громаду»;

-         Роздаткових матеріалів із розвитку ОСББ;

-         Роздаткових матеріалів по сталому розвитку суспільства;

-         Інформаційно- аналітичних та емпіричних матеріалів з кращих практик ОСББ, енергозбереження, альтернативної енергетики.

-         Ресурсного забезпечення переможців оргтехнікою.

Відповідні відібрані організації, за результатами перемоги в конкурсі мають виконувати роль партнерів Проекту мінімум до липня 2017 року на умовах угод про партнерство, а саме:

- брати участь у спільних тренінгах для ОСББ;

- брати участь в загальних зборах новостворених ОСББ, або тих що створюються, з метою демонстрування позитивного досвіду;

- брати участь в діяльності ресурсних центрів ВНЗ-партнерів Проекту;

- допомагати обласному підрозділу впровадження (далі-ОПВ) Проекту розповсюджувати друковану інформаційну продукцію з розвитку ОСББ;

- брати участь в медіа-днях спільно з ОПВ;

- провадити інформаційну кампанію щодо енергоефективності в житловому секторі;

- щотижнево розповсюджувати інформацію через ЗМІ про досягнення ОСББ у місті.

Інформація про перелік міст партнерів додається.

Форма заявки на участь в конкурсі додається.

Заявки необхідно надати в електронному сканованому вигляді з підписом та печаткою голови організації до 25.02.2016 року 17.00 годин на електроні адреси координаторів ОПВ, відповідно до міста/області.

Контакти координаторів ОПВ можна знайти тут:

http://cba.org.ua/ua/contacts/regional-divisions

 

 
Понеділок, 01 лютого 2016

Форум міського розвитку відбувся у Прилуках

 

Детальніше...29 січня 2016 року в м. Прилуки, Чернігівська область, відбулось засідання Форуму місцевого розвитку. На заході були присутні міський голова, координатори спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) у Чернігівській області, голови ОСББ та громадських організацій.

Учасники обговорили необхідність підтримувати громадські ініціативи на місцевому рівні, оцінили результати  партнерства між ОСББ, організаціями громад та місцевою владою під час реалізації заходів у рамках проекту МРГ, а також конкретні проблеми, які виникали під час впровадження мікропроектів у Прилуках.

Детальніше...
 
П'ятниця, 29 січня 2016

Студентська молодь із Донбасу більше дізналася про сталий розвиток під час відкритої лекції у Чернігові

 

Детальніше...28 січня 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті відбулася відкрита лекція і обговорення на тему «Сталий розвиток в Україні: міф чи реальність?». Співорганізаторами заходу виступили спільний Проект ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), Британська рада в Україні і громадська організація «Чернігів Європейський».

Захід проводився передусім для студентів ВУЗів, переміщених із території Донецької та Луганської областей. Серед запрошених експертів до розмови долучилися координатори проекту МРГ в Чернігівській області. Вони розповіли про напрямки роботи Проекту в Чернігівській області, про мету Проекту зі створення сприятливого середовища для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом сприяння самоорганізації громад, розроблення та впровадження громадських ініціатив  на всій території України.

Детальніше...
 
П'ятниця, 29 січня 2016

Конкурс із відбору партнерів для участі в міському компоненті Проекту

Спільний проект Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» (далі – Проект) оголошують конкурс на відбір партнерів щодо участі в міському компоненті Проекту:

-         діючі ОСББ;

-         ініціативних мешканців багатоквартирних будинків, які мають стійку мету створити ОСББ.

Географія реалізації міського компоненту Проекту:

##

Область

Місто

1

Чернігівська

Прилуки

2

 

Ніжин

3

Дніпропетровська

Нікополь

4

 

Павлоград

5

Донецька

Артемівськ

6

 

Добропілля

7

 

Дімітров

8

Луганська

Сєверодонецьк

9

 

Рубіжне

10

Івано-Франківська

Коломия

11

 

Надвірна

12

Харківська

Мерефа

13

 

Чугуїв

14

Київська

Українка

15

 

Переяслав-Хмельницький

16

Львівська

Дрогобич

17

 

Золочів

18

Полтавська

Миргород

19

 

Комсомольськ

20

Рівненська

Костопіль

21

 

Дубно

22

Закарпатська

Ужгород

23

 

Хуст

24

Житомирська

Новоград-Волинський

25

 

Коростень

 

Всього

25 міст

Проект запрошує надавати свої заявки за установленою формою (додається) в електронному сканованому вигляді з підписом та печаткою (для ОСББ), або з підписами ініціативної групи (якщо ОСББ створюється) на електроні адреси координаторів Проекту по вказаним областям:

http://cba.org.ua/ua/contacts/regional-divisions

Остаточна дата прийняття сканований заявок – 17.00, 08.02.2016 року.

Про результати конкурсу буде повідомлено на сайті проекту за результатами обробки заявок та засідань конкурсної комісії.

Вложения:
Скачать файл (Заявка ОСББ.doc)Заявка ОСББ.doc[ ]58 Kb
 
Четвер, 28 січня 2016

Міський компонент Проекту було представлено у Переяславі-Хмельницькому і Українці

 

Детальніше...28 січня 2016 р. в містах Українка та Переяслав-Хмельницький Київської області було відкрито конкурс на участь у міському компоненті спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) в 2016 році. ОСББ відповідних міст, які будуть відібрані на конкурсі, отримають навички управління власним будинком, нормативного діалогу з органами місцевого самоврядування, дозвільними органами в сфері господарської діяльності і, що найголовніше, зможуть відремонтувати власний будинок на умовах співфінансування, тобто доклавши кошти ОСББ до суми, яка буде профінансована з коштів місцевого бюджету і проекту МРГ.

Для порівняння, впродовж 2015 року допомогу від проекту МРГ отримало 206 ОСББ по всій Україні.

 

 
Вівторок, 19 січня 2016

Бухгалтерські тренінги для сільськогосподарських кооперативів відбулися на Сумщині

 

Детальніше...15 та 18 січня 2016 р. у Недригайлівському і Глухівському районах Сумської області відбулися тренінги з ведення бухгалтерського обліку в контексті діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Тренінги організовані в рамках спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Цільова група тренінгу – бухгалтери, представники органів місцевого самоврядування і казначейства та представники кооперативів. Присутні мали нагоду поставити питання та краще розібратися у змінах, що нещодавно відбулися у податковому законодавстві, вимогах до ведення бухгалтерського діловодства, заповненні квартальних звітів.  За допомогою тренера Івана Назаренка учасники також розробили форму бізнес-калькулятора для розрахунку вартості послуг.

Окрім власне бухгалтерських аспектів, учасники також обговорили плани розвитку кооперативів на поточний рік. Загалом, ці тренінги охопили представників чотирьох кооперативів - БСОК  "Добробут Шевченкове 2015" і БСОК "Полісяночка", що в Глухівському районі, та СОК "Недригайлів" та СОК "Господар -2015", що у Недригайлівському районі.

 

 
Четвер, 14 січня 2016

Нові обласні координатори проекту відвідали вступний тренінг у Києві

 

Детальніше...14-15 січня 2016 року спільний Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) проводить у Києві тренінг для нових обласних координаторів із розвитку громад.

Координатори із Запорізької, Луганської, Чернівецької і Херсонської областей ознайомилися з методологією МРГ, спрямованою на соціальну мобілізацію та розвиток громад. Учасники також отримали детальні роз’яснення та рекомендації щодо виконання мікро-проектів на рівні села/малого міста, зокрема щодо тендерних, фінансових та адміністративних процедур Проекту.  Окрім того, вони дізналися про систему моніторингу та звітування, комунікативні стратегії, а також про компонент проекту, спрямований на управління знаннями та співпрацю з місцевими університетами.

Під час зустрічі було також обговорено план роботи і нагальні завдання на 2016 рік. Нові колеги долучаються до команди обласних координаторів, що забезпечують виконання проектів регіонального розвитку у 24 областях України.

 

 
Вівторок, 12 січня 2016

Функціонування центрів адмінпослуг в об’єднаних територіальних громадах обговорили експерти на навчальному семінарі у Києві

 

Детальніше...12 січня 2016 р. у  Києві відбувся навчальний семінар з питань утворення центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) в об’єднаних територіальних громадах. Семінар було організовано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з Проектом німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

На відкритті заходу були присутні високопосадовці з профільних міністерств, зокрема Міністр регіонального розвитку Генадій Зубко і заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Клименко, а також заступник посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні Вольфганг Біндзайль. Серед учасників, запрошених до обговорення, були експерти Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) Олена Рудич та Олександр Рябий.

Детальніше...
 
Середа, 23 грудня 2015

У Києві відбувся Форум місцевого самоврядування на тему «Нові можливості для спроможності громад»

 

Детальніше...За підтримки спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) 21 грудня в Києві відбувся Форум місцевого самоврядування на тему «Нові можливості для спроможності громад». Форум проводиться задля того, щоб надати практичну допомогу нещодавно створеним об’єднаним територіальним громадам у організаційному розвитку, ефективному здійсненні їхніх повноважень та розвитку територій. Проект МРГ розпочав програму Форуму, на відкритті якого виступили спеціаліст з моніторингу та зв’язків із громадськістю Проекту МРГ Світлана Слабінська, Голова ВАССР Микола Фурсенко, Надзвичайний та повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс, народні депутати України Ганна Гопко та Юрій Дерев’янко.

Детальніше...
 


Архів новин