Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Новини проекту
Четвер, 19 травня 2016

Українська делегація розповіла про досвід розумних міст на Міжнародному форумі у Римі

 

Детальніше...18-19 травня 2016 р. у Римі проходить міжнародний форум на тему «Формування розумніших та більш сталих міст: курс на досягнення Цілей сталого розвитку». Цей стратегічний захід покликаний стимулювати країни до ефективного вирішення  проблем, перед якими постають сучасні міста, та запровадження нешкідливих для довкілля послуг із застосуванням сучасних технологічних інновацій задля розвитку розумної транспортної системи, охорони здоров’я, енергетики і освіти.

Захід організовано комісією з Європейською економічною комісією ООН спільно з Міністерством економіки і фінансів Італії та Римською комерційною палатою.

На Форум завітала і українська делегація. Зокрема, своїм новаторським досвідом поділився мер міста Вознесенська Миколаївської області Віталій Луков. Вознесенськ із 2006 року співпрацює з Програмою розвитку ООН, яка підтримує місцеві ініціативи із запровадження енергоефективних заходів та електронного врядування. До прикладу, кожен житель Вознесенська має свою електронну медичну картку, а всю медичну інформацію від лікарень міста зведено в єдину електронну базу.

Детальніше...
 
Середа, 18 травня 2016

Оголошено університет-переможець Всеукраїнських студентських дебатів

 

Детальніше...17 травня 2016 р. в Одесі завершилися Всеукраїнські студентські дебати зі сталого розвитку, яку організувала мережа університетів-партнерів  проекту ПРООН/ЄС “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” (МРГ). Нагадаємо, що тематикою цього річних дебатів були Цілі Сталого Розвитку.

Переможцями дебатів стала команда Донецького національного університету, який зараз працює у Вінниці. Учасники команди-переможниці отримали планшети. Окрім того, вони поїдуть до літньої школи, яка цього року пройде у Кам’янці-Подільському.

Друге місце у дебатних перегонах здобула команда Одеської юридичної академії, яка приймала захід. Глядацькі симпатії також отримала команда Ужгородського національного університету.

Детальніше...
 
Середа, 18 травня 2016

Делегація депутатів Європарламенту приїхала подивитися проекти громад на Львівщині

 

Детальніше...17 травня 2016 р. делегація із чотирьох депутатів Європейського Парламенту відвідала Львівську область, де впроваджуються проекти місцевих громад за сприяння спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ). Депутати, які є членами Комітету Європейського Парламенту з бюджетного контролю, що відповідає за контроль над витратами коштів ЄС, здійснюють ознайомчу місію щодо використання фінансової допомоги ЄС задля підтримки процесу стабілізації та реформ в Україні.

Голова місії Інґе Ґресслє (Німеччина) та її колеги Йоахім Целлер (Німеччина), Дерек Воган (Великобританія) і Ришард Чарнецкі (Польща) ознайомилися із досвідом впровадження Проекту МРГ у Львівській області в період 2008-2016 рр. Зокрема, високі гості відвідали с.Луки Самірського району, де їм представили два реалізовані мікропроекти з енергозбереження та підвищення енергоефективності у місцевій школі та дитсадку, зокрема реконструкція котельні, в якій старе обладнання було замінене на енергоощадні газові конденсаційні котли. Завдяки цьому впродовж минулого опалювального періоду сільська громада зекономила 19 тис. кубів газу.

Детальніше...
 
Вівторок, 17 травня 2016

Сільськогосподарський кооператив у Запорізький області отримав сільськогосподарську техніку до Дня Європи

 

Детальніше...Громада села Кінські Роздори Запорізької області вже відзначила День Європи, що традиційно святкують у травні. 16 травня 2016 року відбулася святкова церемонія передачі сільськогосподарського обладнання, придбаного за сприяння спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) для місцевого сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу.

На святковому заході були присутні представники керівництва області, зокрема Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, Голова обласної ради Григорій Самардак, а також координатори Проекту МРГ у Запорізькій області, представники Асоціації об’єднаних територіальних громад Запорізької області, представники громадського об’єднання «Євромолодь» та учні місцевої школи.

Громада села Кінські Роздори, де було створено сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Злагода-2015», бере участь у проекті МРГ. За рахунок коштів Проекту для кооперативу було придбано сільськогосподарську техніку для переробки рослинних залишків на енергетичні паливні брикети. Зокрема, кооператори отримали ударно-механічний прес для виробництва паливних брикетів, роторну косарку, граблі-ворошилки, екструдер, подрібнювач біомаси, дискову борону та іншу спеціалізовану техніку.

Детальніше...
 
Понеділок, 16 травня 2016

В Одесі відбуваються Всеукраїнські студентські дебати зі сталого розвитку

 

Детальніше...16-17 травня 2016 р. до Одеси з’їхалися студентські команди 18 університетів для участі у Всеукраїнських дебатах зі сталого розвитку. Дебати, організовані національною мережею партнерських університетів за підтримки спільного Проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), відбуваються вже вп’яте. Цьогоріч у заході беруть участь понад 70 учасників. Усі вони пройшли відбіркові тури у своїх університетах.

Захід відкрили Світлана Слабінська, спеціаліст МРГ з моніторингу та зв’язків із громадськістю, та В’ячеслав Туляков, проректор з міжнародних зв’язків Одеської юридичної академії.

Цьогорічні дебати присвячені обговоренню цілей сталого розвитку ООН. Шляхом жеребкування команди визначають одну з Цілей сталого розвитку ООН, яку вони будуть обстоювати. Впродовж стислого часу – 2,5 хвилини – команда має представити свої аргументи і довести важливість обраної цілі. Підбиття підсумків дебатів і визначення переможця відбудеться вже завтра.

Детальніше...
 
Четвер, 28 квітня 2016

Університетські ресурсні центри зі сталого розвитку відкрито у Житомирі і Луцьку

 

Детальніше...27 квітня 2016 року відбулось офіційне відкриття Ресурсного центру зі сталого розвитку в Житомирському державному університеті імені Івана Франка в рамках Спільного проекту ПРООН/ЄС "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" (МРГ).

На презентації центру були присутні спеціаліст із моніторингу та зв'язків з громадськістю Проекту МРГ Світлана Слабінська, ректор ЖДУ Петро Саух, проректор із навчальної роботи Лариса Янович, координатор Ресурсного центру ЖДУ і координатор проекту МРГ у Житомирській області, викладачі та студенти.

Під час проведення заходу було представлено проекти Програми розвитку ООН, обговорено аспекти розвитку місцевої громади, сталого розвитку Житомирського регіону, можливість співпраці університету з ПРООН, представниками влади, бізнесу, а також представлений план роботи Ресурсного центру зі сталого розвитку на 2016 рік.

Детальніше...
 
Середа, 27 квітня 2016

Ще один центр для розміщення ВПО відкрито у Запорізькій області

 

Детальніше...25 квітня 2016 року в смт Новомиколаївка Запорізької області відбулося офіційне відкриття приміщення пришкільного інтернату для розміщення внутрішньо переміщених осіб, який було відремонтовано за підтримки спільного Проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ).

У відкритті взяли участь Голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, керівництво Запорізької обласної ради, координатори МРГ у Запорізькій області, керівництво районних державних адміністрацій та рад, керівництво місцевої влади, внутрішньо переміщені особи з Донецької та Луганської областей.

Будівлю інтернату в селищі Новомиколаївка повністю відремонтовано: замінено вікна та двері, відремонтовано дах, внутрішні приміщення, відновлено систему опалення, водопостачання та каналізації. У відновленому інтернаті можна розмістити близько 100 осіб. Більша частину жильців складатимуть жінки, діти та особи похилого віку.

Детальніше...
 
Вівторок, 26 квітня 2016

Оголошено конкурс у рамках концепції "Розумні міста"!

 

Детальніше...Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» (далі – Проект) оголошує конкурс ініціатив спрямованих на застосування містами методів інноваційного управління в рамках концепції  «Розумні міста». До участі запрошуються міські ради міст-партнерів проекту:

1) м. Мерефа, Харківська область

2) м. Чугуїв, Харківська область

3) м. Дубно, Рівненська область

4) м. Костопіль, Рівненська область

5) м. Добропілля, Донецька область

6) м. Димитров, Донецька область

7) м.Бахмут, Донецька область

8) м. Ніжин, Чернігівська область

9) м. Прилуки, Чернігівська область

10) м. Хуст, Закарпатська область

11) м. Ужгород, Закарпатська область

12) м. Надвірна, Івано-Франківська область

13) м. Коломия, Івано-Франківська область

14) м. Коростень, Житомирська область

15) м. Новоград-Волинський, Житомирська область

16) м. Северодонецьк, Луганська область

17) м. Рубіжне, Луганська область

18) м. Золочів, Львівська область

19) м. Дрогобич, Львівська область

20) м. Миргород, Полтавська область

21) м. Комсомольськ, Полтавська область

22) м. Нікополь, Дніпропетровська область

23) м. Павлоград, Дніпропетровська область

24) м. Українка, Київська область

25) м. Переяслав- Хмельницький, Київська область

Міста заохочуються подавати свої пропозиції для розвитку «розумних міст» в Україні спрямовані на прозорість та підзвітність в місцевих державних органах та/або надання послуг за принципами електронного врядування. Проект запрошує надавати свої заявки за установленою формою в електронному сканованому вигляді з підписом та печаткою міського голови на електрону адресу вказану в інструкції. Форма заявки та інструкція до заповнення з переліком критеріїв додаються. Остаточна дата прийняття сканований заявок – 15:00, 16.05.2016 року. Про результати конкурсу та подальші кроки буде повідомлено на сайті Проекту.

 

 
П'ятниця, 22 квітня 2016

Практичний тренінг для представників ОСББ відбувся у Краматорську

 

Детальніше...15 квітня 2016 р. у місті Краматорську Донецької області у рамках спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) відбувся тренінг для представників структурних підрозділів міської ради, представників ОСББ та ініціативних груп із міст Добропілля, Димитрова та Артемівська, які планують створити ОСББ.

Темою тренінгу було вивчення і аналіз нормативно-правової бази діяльності ОСББ, а також енергоефективність у будинках (енергоаудит і модернізація). Тренінг провів експерт ПРООН/МРГ Леонід Туловський.  

Учасники розглянули Закон України про «Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», що регулює створення й діяльність ОСББ, розуміння майнових прав, обов'язків і відносин між власниками приміщень в багатоквартирному будинку, функції органів управління ОСББ.  Леонід Туловський не тільки висвітлював всі ці питання, але й ділився практичними навиками.

Детальніше...
 
Четвер, 21 квітня 2016

Представник проекту МРГ зустрівся з ініціативною групою ОСББ в Чернігові

 

Детальніше...19 квітня відбувся робочий візит спеціаліста з розвитку громад спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) Олександра Рябого до міста Ніжин Чернігівської області.

Представники ОСББ Ніжина, які беруть участь у Проекті, розповідають, що в них поступово зник страх – страх перед необхідністю самоорганізуватися, взяти вирішення питання у власні руки замість чекати, поки хтось його вирішить за них. Проблем багато, адже будинки не ремонтувались десятиліттями. Але нові під’їзди, двері, вікна, в яких вже стоять квіти – все це дає надію, що розвиток можливий завдяки власним зусиллям і партнерству з місцевою владою. Проект МРГ дає ресурс – знання та кошти для реалізації ініціатив ОСББ.

Детальніше...
 


Архів новин