Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Новини проекту
П'ятниця, 20 лютого 2015

ПРООН спільно з Європейським Союзом підтримують ремонт будівель для розміщення ВПО

Детальніше...Нині все більше людей потребують нормальних побутових умов та тепла в будинках унаслідок важкої ситуації на сході країни. Без необхідних ліків та ковдр у зимовий холод змушені жити навіть діти, люди похилого віку та особи з особливими потребами.

У Харківській області Проект ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) спільними зусиллями з місцевою владою та громадами робить усе можливе для того, щоб розмістити внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у максимально комфортних для них умовах.Детальніше...

Так, у даному регіоні Проект ЄС / ПРООН впроваджує в життя два мікропроекти щодо забезпечення умов для компактного проживання ВПО. Один проект – в приміщенні школи в населеному пункті Балаклія (Балаклійський район), інший – в Хорошеве (Харківський район).

У приміщеннях будівель в обох районах розпочався капітальний ремонт та ремонт внутрішніх кімнат, створюються необхідні умови для проживання ВПО, в тому числі, й людей з обмеженими можливостями – інвалідів та інвалідів  на візках. Замінюються двері, облаштовуються коридори та додаткові санвузли, для осіб з особливими потребами  будуть встановлені спеціальні поручні в коридорах, ліфтових майданчиках, актових залах, влаштовуватимуться пандуси на переходах.

Детальніше...Об’єкт Проекту ЄС / ПРООН МРГ у Балаклії відвідав Координатор системи ООН в Україні та Постійний Представник ПРООН в Україні Ніл Вокер. У школі в Балаклійському районі нині розпочався капітальний ремонт самої будівлі. Наразі вже замінили вікна, встановили нові твердопаливні котли, в деяких місцях пофарбовано підлогу. Обладнані й декілька внутрішніх кімнат, у приміщенні вже практично відремонтовано систему опалення.

Під час зустрічі з переселенцями в Балаклії Ніл Вокер підкреслив важливість партнерства донорів, місцевої влади та місцевих громад у нелегких для країни умовах. «Синергія наших спільних дій у допомозі людям неодмінно призведе до позитивного результату. Сьогодні очікується все більша кількість осіб, що потребуватиме від нас такої підтримки. Тож кожного дня ми маємо робити все залежне від нас, аби вирішувати їхні проблеми. Основне – це мир», підкреслив пан Вокер під час візиту до школи, що ремонтується.

Детальніше...
 
Вівторок, 17 лютого 2015

Координатор системи ООН в Україні Ніл Вокер відвідав Донбаський центр професійної реабілітації інвалідів, де ведуться ремонтні роботи для розміщення ВПО

Детальніше...Сьогодні через небезпечну ситуацію в зоні конфлікту чимало постраждалих внутрішньо переміщених осіб (ВПО) шукають притулку в сусідніх областях. Кількість таких людей з кожним днем невпинно зростає. Для надання допомоги переселенцям ПРООН спільно з Європейським Союзом підтримав ряд мікропроектів у тих регіонах, що приймають людей зі сходу.Детальніше...

Завдяки спільним зусиллям Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), місцевої влади та організацій громад створюються всі необхідні умови для благоустрою найбільш нужденних ВПО: матерів із дітьми, людей похилого віку та осіб з обмеженими можливостями. Так, у Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Запорізькій, Одеській, Донецькій та Луганській областях проект підтримав по два мікропроекти на загальну суму понад 12 млн. грн.

У Донецькій області Проект ЄС / ПРООН МРГ реалізує одразу два мікропроекти щодо створення сприятливих житлових умов для ВПО – в Краматорську (Донбаський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів) та Слов’янську (приміщення санаторію «Слов’янський»).

Один із таких об’єктів МРГ в місті Краматорську 17 лютого відвідав Координатор системи ООН в Україні та Постійний Представник ПРООН в Україні Ніл Вокер. У місті в приміщенні Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів Проект ЄС / ПРООН створює умови для розміщення ВПО. У 5-титиповерховій будівлі буде відремонтовано систему гарячого водопостачання, частину номерів та санвузлів, ганок а також встановлено ліфт.

Детальніше...«Сьогодні для нас важливим є співпраця з новими партнерами та організаціями, які зможуть розвивати Україну в цей нелегкий час. Одним із пріоритетів та завдань ООН є надання всілякої підтримки Україні для її стабільності та розвитку. Нині ми повинні швидко реагувати на всі процеси та події, зокрема, на Донбасі, шукати нові шляхи, як оперативно надавати гуманітарну допомогу. Велику роль у розв’язанні таких проблем відіграють громади», підкреслив пан Вокер під час свого візиту.Детальніше...

Ніл Вокер, зокрема, взяв участь у круглому столі, ознайомився з приміщенням та процесом впровадження проекту, особисто поспілкувався з переселенцями, які проживають нині в Центрі, й навіть скуштував випічку, приготовлену мешканцями Центру спеціально для нього.

У свою чергу, люди, що проживають у Центрі, подякували ПРООН за надання допомоги та підкреслили, що така підтримка сьогодні для них є дуже важлива. Мешканці будівлі висловили сподівання на те, що по завершенні ремонтних робіт їхнє життя зміниться на краще.

По завершенні ремонтних робіт понад 200 людей розмістять у приміщенні Центру. Загальна вартість мікропроекту – понад 800 тисяч грн. Загалом спільний Проект ЄС \ ПРООН надає підтримку Донецькій області з березня 2009 року.

 
Понеділок, 16 лютого 2015

ФАХОВІ ЗНАННЯ ДЛЯ УСПІШНОЇ РОБОТИ В МІСТАХ

Детальніше...З метою підвищення кваліфікації, отримання фахових знань та навичок, 13-14 лютого 2015 року в місті Новоград-Волинський (Житомирська область) було проведено навчальний семінар для співробітників підрозділу розвитку міст Проекту МРГ, які будуть допомагати громадам міст вирішувати питання місцевого розвитку на партнерських засадах з Проектом «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».Детальніше...

Місце для проведення семінару було обране невипадково: у місті більше 320 багатоквартирних будинків співвласники яких об’єдналися в ОСББ для спільного утримання будинків, збереження та покращення їхнього технічного стану, реалізації заходів з енергозбереження, раціонального використання ресурсів та вирішення соціальних питань.

Учасників семінару відвідали чотири об’єднання співвласників, а саме ОСББ «Кедр», ОСББ «Колорит», ОСББ «Чайка» та ОСББ «Комфорт» де поспілкувалися з головами правлінь об’єднань та почули про практичний досвід в управлінні ОСББ.  Голови правлінь цих об’єднань  – Любомир Малетич, Анатолій Легенчук, Олег Палецький та Сергій Симончук, є досвідченими фахівцями нелегкої але благородної справи розвитку та управління ОСББ.

Актуальні питання розвитку житлового сектору міст, які розглядалися під час семінару, дуже цікавили й представників Новоград-Волинської міської ради. З великим інтересом в семінарі взяли участь Сергій Колотов, заступник Новоград-Волинського міського голови,  Світлана Карпінська, завідуюча відділу економічного аналізу та планування, а також Тетяна Левківська, спеціаліст відділу муніципальних ініціатив та інвестицій.

Семінар проводив Леонід Туловський, Спеціаліст з розвитку міст Проекту МРГ.

 
Понеділок, 16 лютого 2015

Українські студенти дізнаються про співпрацю влади та громад

Детальніше...

Українські студенти відтепер дізнаються про громади та їхню співпрацю з владою через ділові ігри. Розвиваючи партнерство з університетами, Проект ЄС \ ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» розпочав тренінги для молоді на базі Ресурсних центрів зі сталого розвитку. Першими успішно впоралися з ігрової «реєстрацією громад» студенти та аспіранти Запорізького національного університету.

На прикладі громад-партнерів Проекту МРГ учасники тренінгу вивчали досвід співпраці влади та громад, стратегічне планування та процедури реєстрації громадських організацій. Під час практичної частини тренінгу студенти моделювали Форум місцевого розвитку. У ігровій формі студенти практикувались в організації діалогу між громадами та владою.

 
П'ятниця, 06 лютого 2015

Університети-партнери Проекту МРГ сприяють сталому розвитку України

Детальніше...4 – 6 лютого 2015 р. відбулась щорічна зустріч з огляду і планування Мережі партнерських університетів проекту МРГ. Захід відбувся в стінах Національного університету Острозька академія та зібрав представників 21 вищого навчального закладу. Протягом трьох днів учасники підбивали підсумки діяльності за 2014 р. та обговорили план заходів Мережі на наступний рік.Детальніше...

Захід відкрив ректор Національного університету «Острозька академія» пан Ігор Пасічник. У вступному слові він наголосив: «Без історично пам’яті ми не зможемо виховати почуття патріотизму у нашого молодого покоління.  Ви представляєте вузи різних областей. Наше покликання - культурно-освітня місія: знайомити як українців, так і закордонних гостей з історією та культурою нашої держави.

Пані Олена Рудіч, спеціаліст з розвитку громад проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» підкреслила практичне значення діяльності мережі: «Такі інструменти як Студентські дебати, Конкурси кращих студентських наукових робіт, Літні школи вже вкотре доводять свою ефективність. Виховання молодого покоління дуже важливе для сталого розвитку нашої держави».

Під час зустрічі учасники обговорили результати роботи 2014р. Серед досягнень – створення ресурсних центрів на базі університетів та введення у навчальний процес практичних занять для студентів з виїздом у громади. У 2014 році успішно розвивались такі вже традиційні форми співпраці, як конкурс студентських робіт, дебати та  літня школа.

Традиційно, учасники окреслили план діяльності мережі на 2015 рік. Також учасники обрали нового координатора. Інна Дударєва (Запорізький національний університет) очолила Мережу університетів-партнерів Проекту МРГ

 

 
Середа, 04 лютого 2015

Cтартувала щорічна зустріч координаторів партнерських університетів МРГ

Детальніше...4 лютого стартувала щорічна Зустріч з огляду та планування Мережі партнерських університетів Проекту МРГ. Цього року захід відбувається у стінах Національного університету «Острозька академія». Протягом наступних двох днів координатори зі співпраці академічних установ підбиватимуть підсумки за 2014 р. та плануватимуть діяльність на 2015 р. У роботі Зустрічі беруть участь викладачі та науковці з 21 вищого навчального закладу різних регіонів України.Детальніше...

Захід відкрив ректор Національного університету «Острозька академія» пан Ігор Пасічник. У вступному слові він наголосив: «Без історично пам’яті ми не зможемо виховати почуття патріотизму у нашого молодого покоління.  Ви представляєте вузи різних областей. Наше покликання - культурно-освітня місія: знайомити як українців, так і закордонних гостей з історією та культурою нашої держави».

Пані Світлана Слабінська, Спеціаліст із моніторингу та зв’язків з громадськістю проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» також привітала учасників, та окреслила головні напрямки співпраці з проектом у рамках Третьої фази.

Розвиток людських ресурсів є одним з ключових елементів Проекту МРГ. Для поширення методології сталого місцевого розвитку у 2012 р. Проект встановив партнерство з вищими навчальними закладми України. На сьогодні МРГ співпрацює з тридцятьма ВНЗ з різних регіонів.

 

 
Вівторок, 03 лютого 2015

Команда ПРООН у Молдові подякувала Проект МРГ за підтримку

Детальніше...

Програмний менеджер ПРООН у Молдові пан Міхай Роскован подякував спільному Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» за співпрацю та допомогу в організації візиту делегації в Україну. За словами пана Роскована, навчальний візит для представників органів місцевого самоврядування, неурядових громадських організацій та Програми розвитку ООН з Республіки Молдова до Вінницької області сприяв налагодженню співпраці між двома сторонами. Представники місцевого самоврядування Молдови та України поділилися власним досвідом та кращими практиками місцевого розвитку. Команда ПРООН у Молдові також дякує місцевій владі та громадам Томашпільського та Ямпільського районів, та безпосередньо громадам Антонівки, Довжока і Гальжибіївки.

21-24 січня 2015 року відбувся ознайомчий візит представників органів місцевого самоврядування, неурядових громадських організацій та Програми розвитку ООН з Республіки Молдова до Вінницької області. Захід було організовано Програмою розвитку ООН в Республіці Молдова, Інститутом розвитку та соціальних ініціатив в Республіці Молдова IDIS «Viitorul» та Вінницьким підрозділом впровадження спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

 

 
Четвер, 29 січня 2015

Відбулись IV громадські слухання щодо перспектив кооперації в Україні

Детальніше...Проект МРГ сприяє економічному розвитку сільських територій в Україні. За підтримки проекту 29 січня 2015 року відбулися IV-і громадські слухання з основною темою "Кооперація як умова інтеграції фермерських господарств та ОСГ до Європейського ринку", ініційовані ВГО «Союзом учасників СОК України». Захід зібрав разом фермерів, кооператорів, експертів, науковців та представники влади.

Під час слухань учасники обговорили стан Сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та фермерських господарств. Зокрема розглядались особливості їхнього виробництва, фінансових ресурсів та державної підтримки. Досвідом діяльності кооператорів, створених у рамках Проекту МРГ, поділився голова кооперативу «Жменька» Сергій Чолак (Миколаївська область) та представив результати економічної діяльності своєї громади.

За результатами Слухань буде сформовано Ухвалу, пропозиції до якої будуть прийматися до 30.01.2015 року. Ухвала буде направлена в профільне міністерство, до Кабінету міністрів України, та до Верховної Ради України.

 

 
Понеділок, 26 січня 2015

Представники органів місцевого самоврядування, НГО та ПРООН з Республіки Молдова відвідали Вінничину

Детальніше...21-24 січня 2015 року відбувся ознайомчий візит представників органів місцевого самоврядування, неурядових громадських організацій та Програми розвитку ООН з Республіки Молдова до Вінницької області. Захід відбувся у рамках програми територіального співробітництва Молдови та України та був спільно організований Програмою розвитку ООН в Республіці Молдова, Інституту розвитку та соціальних ініціатив в Республіці Молдова IDIS «Viitorul» та Вінницьким підрозділом впровадження спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».Детальніше...

Візит мав на меті сприяти налагодженню співробітництва, обміну досвідом між двома сторонами та вивчення кращих практик місцевого самоврядування. Під час заходу учасники відвідали чотири громади-партнери Проекту МРГ: Антонівську, Гальжибіївську, Довжоцьку та Томашпільську. Представники місцевого самоврядування Молдови познайомились з досвідом самоорганізації громад та відвідали об’єкти, відремонтовані завдяки спільним зусиллям Проекту МРГ та мешканців сіл.

Детальніше...
 
Понеділок, 26 січня 2015

Ресурсний центр зі сталого розвитку Запорізького національного університету розпочав нвчальний курс

Детальніше...

Ресурсний центр зі сталого розвитку при факультеті соціології та управління Запорізького національного університету провів черговий набір слухачів на курс-практикум зі сталого розвитку громад.

Детальніше...

23 січня 2015 відбувся вступний семінар із аспектів сталого розвитку суспільства. На прикладі досягнень та проблем, з якими стикалися громади-партнери МРГ, було обговорено проблеми самоорганізації громад, лідерства, проблем залучення коштів, податкові та економічні проблеми розвитку громад.

Відповідний курс «Сталого розвитку» розрахований для кожної хвилі слухачів на 3,5-4 місяці в рамках якого студенти та аспіранти отримають нагоду на практиці поспілкуватись із лідерами та активом громад, сільськими головами, керівниками та представниками структурних підрозділів райдержадміністрацій і райрад; відвідати діючи громадські організації, кооперативи в сільській місцевості тощо. Слухачі матимуть можливість на практиці розглянути процеси самоорганізації громад, управління громадою, визначення пріоритетів. Представниками органів влади для слухачів будуть розкриті аспекти роботи органів самоуправління та виконавчої влади. Експерти із різних сфер зможуть надати слухачам початкові знання з енергетичного, екологічного менеджменту, системи національного оподаткування тощо.

Керівник ресурсного центру зі сталого розвитку ЗНУ Дударева Інна Володимирівна зробила акцент на можливості написання наукових робіт, монографій студентами та аспірантами, маючи величезний практичний ресурс в рамках відповідного «майданчику» обміну досвідом.

 

 


Архів новин