Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Новини проекту
Понеділок, 30 березня 2015

Ресурсні центри при партнерських університетах отримали офісну техніку

Детальніше...Шість партнерських університетів ПроектуЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» перемогли в конкурсі на кращий план діяльності Ресурсних центрів зі сталого розвитку. Кожен вищий навчальний заклад представив власний план під час цьогорічної Зустрічі з огляду і планування. Переможцями стали Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова, Ужгородський національний університет, Черкаський державний технологічний університет, Національний університет «Острозька академія», Запорізький національний університет та Сумський державний університет. Ресурсні центри отримали від Проекту комплект офісної техніки – ноутбук та принтер.

 

Детальніше...

Детальніше...

Протягом 2015 року університетські ресурсні центри проводитимуть тренінги для студентів та аспірантів, виїзні практичні заняття в громади, студентські конференції. Центри також розроблять необхідні практичні матеріали та методичні рекомендації для студентів, аспірантів та викладачів.

Розвиток людських ресурсів є одним з ключових елементів Проекту МРГ. Для поширення методології сталого місцевого розвитку у 2012 р. Проект встановив партнерство з вищими навчальними закладами України. Сьогодні Національна мережа університетів - партнерів Проекту нараховує 30 членів зі всієї України.
 

 
Понеділок, 16 березня 2015

Завдяки спільним зусиллям Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та місцевої влади внутрішньо переміщені особи отримали ключі від тимчасового житла у Балаклії

Детальніше...Майбутні маленькі мешканці урочисто перерізали стрічку на вході до свого нового тимчасового притулку на Харківщині - відремонтованого приміщення дитячої спортивної школи в Балаклії. По завершенні першого етапу реконструкції будівлі  за спільного сприяння Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) та місцевої влади тут житимуть близько 60 внутрішньо переміщених осіб  з Донецької та Луганської областей, разом із дітьми.  Загальний бюджет мікропроекту становить понад 450 тисяч грн.Детальніше...

Родини переселенців розмістяться на першому поверсі приміщення Балаклійської школи. Після ремонту в будівлі створені необхідні для людей побутові умови. Встановлено нові двері, нові твердопаливні котли, замінено вікна, відремонтовано систему опалення, обладнано частину кімнат та санвузли, кімнати для приготування їжі, в деяких місцях пофарбовано підлогу.

В офіційному відкритті відбудованої школи в Балаклії взяли участь заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, перший заступник голови Харківської обласної ради Олена Олешко, голова Балаклійської районної державної адміністрації Степан Масельський.

Детальніше...«Приємно, що завдяки спільним зусиллям Проекту ЄС / ПРООН МРГ та органів влади на всіх рівнях сьогодні ми можемо забезпечити дах над головою тим людям, які цього найбільше потребують. Спільно ми зробимо все можливе, аби полегшити перебування переселенців на території Харківської області, адже багато хто з них навіть не мав можливості взяти чогось із своїх власних будинків», зазначила під час відкриття заступник голови Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична.

За словами першого заступника голови Харківської обласної ради Олени Олешко, «за короткий період часу спільно влада, Проект МРГ та громадськість реалізували даний проект із душею та теплом у серці, адже кожен усвідомлював, що повинен зробити в цій ситуації для людей усе від нього залежне».Детальніше...

Незадовго до офіційного відкриття об’єкт Проекту ЄС / ПРООН МРГ у Балаклії відвідав Координатор системи ООН в Україні та Постійний Представник ПРООН в Україні Ніл Вокер. Під час зустрічі з переселенцями в Балаклії Ніл Вокер підкреслив важливість партнерства донорів, місцевої влади та місцевих громад у нелегких для країни умовах.

Окрім ремонту ДЮСШ в місті Балаклея, Проект ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» реалізовує ще один проект на Харківщині – у селі Хорошеве Харківського району для проживання внутрішніх переміщених осіб з особливими потребами (інвалідів та інвалідів на візках). У геріатричному пансіонаті для людей похилого віку будуть замінені двері, облаштовані коридори та додаткові санвузли, для осіб з особливими потребами  будуть встановлені спеціальні поручні в коридорах, ліфтових майданчиках, актових залах, влаштовуватимуться пандуси на переходах та спеціальні підйомники у ванних кімнатах.

Детальніше...«Підтримка внутрішніх переміщених осіб та відновлення соціальної інфраструктури сьогодні є одним із пріоритетів. Проект МРГ сприяє сталому місцевому розвитку для покращення умов життя українських громадян. У цій ситуації ми готові підтримати людей у їхніх нагальних потребах. У розв’язанні нинішніх проблем громади відіграють суттєву роль», підкреслює Міжнародний менеджер Проекту МРГ Хендрік ван Зіл.

Проект МРГ у партнерстві з місцевою владою підтримує по два мікропроекти щодо відновлення соціальної інфраструктури для створення нормальних умов проживання ВПО в 7 областях - Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Запорізькій, Одеській, Донецькій та Луганській  - на загальну суму близько півмільйона доларів (понад 12 млн. грн.).

 
Понеділок, 16 березня 2015

Керівництво Проекту МРГ відвідало відремонтовані об’єкти для розміщення внутрішньо переміщених осіб у Запорізькій області

Детальніше...Запорізьку область із робочим візитом відвідав Міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) Хендрік ван Зіл разом із спеціалістом з розвитку громад Проекту Оленою Рудіч. Представники Проекту зустрілися з керівництвом обласної влади та обговорили основні напрямки подальшої співпраці в регіоні.

Під час зустрічі перший заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Григорій Самардак підкреслив готовність обласної влади до співпраці: «Підтримка Проекту МРГ є вкрай важливою для області. Дещо ми робимо власними силами, проте наших фінансових можливостей недостатньо», зазначив пан Самардак.

«Проект МРГ зробив неоціненний внесок у розвиток громад нашого регіону, в їхню соціальну мобілізацію. Ви – саме ті, хто допомагає обласній владі Запоріжжя вселяти в людей надію щодо кращого майбутнього», підкреслив під час зустрічі голова Запорізької обласної ради Віктор Межейко.Детальніше...

У свою чергу, Міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Хендрік ван Зіл подякував керівництву обласної влади за допомогу та сприяння, «адже без цього реалізація Проекту була б неможливою».

Представники Проекту МРГ відвідали відремонтовану районну лікарню для прийняття та розміщення внутрішніх переміщених (ВПО) в населеному пункті Нововасилівка Приазовського району за підтримки спільного Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) та місцевої влади. По завершенні ремонтних робіт у цій будівлі знайдуть притулок 146 людей.  

Завдяки реконструкції частини Нововасилівської медичної амбулаторії переселенці проживатимуть у максимально сприятливих  побутових умовах. У лікарні відремонтовано систему опалення, двері замінено на металопластикові, проведено водопостачання та водовідведення. Загальна вартість даного мікропроекту становить близько 380 тисяч грн.

Детальніше...Пан Хендрік ван Зіл поспілкувався з першими мешканцями відбудованої лікарні, обговорив з людьми питання побуту. Представники Проекту МРГ також зустрілися з внутрішньо переміщеними особами, які наразі мешкають у приміщенні стаціонарного відділення територіального центру соціального обслуговування села Давидівка Якимівського району Запорізької області. Цю будівлю також модернізовано за сприяння Проекту ЄС / ПРООН МРГ та місцевої влади. Зокрема, вікна та двері замінено на металопластикові. Центр готується прийняти до 60 внутрішньо переміщених осіб.

Крім цього, міжнародний менеджер Проекту МРГ під час візиту ознайомився з роботою наукового ресурсного центру зі сталого розвитку при факультеті соціології та управління Запорізького національного університету. 

 
П'ятниця, 06 березня 2015

ПРООН спільно з Європейським Союзом підтримує відновлення будівель для розміщення ВПО

Детальніше...На Одещині  в населеному пункті Кароліно-Бугаз за підтримки спільного Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) та місцевої влади офіційно відкрили приміщення відбудованої школи-інтернату для розміщення внутрішніх переселених осіб (ВПО).  По завершенні ремонтних робіт у будівлі знайдуть притулок 128 осіб.Детальніше...

Завдяки капітальному ремонту Кароліно-Бугазької школи Овідіопольського району Одеської області внутрішні переміщені особи (ВПО)  проживатимуть у максимально сприятливих  побутових умовах. У будівлі навчального корпусу, гуртожитку, їдальні та переходу замінено вікна та двері. Загальна вартість даного мікропроекту становить понад 1 мільйон грн.

Окрім ремонту школи-інтернату в Кароліно-Бугазі, в Одеській області Проект ЄС / ПРООН реалізує ще один проект –  у Котовську, в приміщенні школи-інтернату для дітей-сиріт. Там також проводиться капітальний ремонт будівлі, систем каналізації та водопостачання, ремонт електромереж.

Детальніше...ПРООН спільно з Європейським Союзом та в партнерстві з місцевою владою підтримує проекти громад щодо відновлення соціальної інфраструктури в семи областях - Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Запорізькій, Одеській, Донецькій та Луганській  - на загальну суму понад 12 млн. грн. 

 
П'ятниця, 20 лютого 2015

ПРООН спільно з Європейським Союзом підтримують ремонт будівель для розміщення ВПО

Детальніше...Нині все більше людей потребують нормальних побутових умов та тепла в будинках унаслідок важкої ситуації на сході країни. Без необхідних ліків та ковдр у зимовий холод змушені жити навіть діти, люди похилого віку та особи з особливими потребами.

У Харківській області Проект ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) спільними зусиллями з місцевою владою та громадами робить усе можливе для того, щоб розмістити внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у максимально комфортних для них умовах.Детальніше...

Так, у даному регіоні Проект ЄС / ПРООН впроваджує в життя два мікропроекти щодо забезпечення умов для компактного проживання ВПО. Один проект – в приміщенні школи в населеному пункті Балаклія (Балаклійський район), інший – в Хорошеве (Харківський район).

У приміщеннях будівель в обох районах розпочався капітальний ремонт та ремонт внутрішніх кімнат, створюються необхідні умови для проживання ВПО, в тому числі, й людей з обмеженими можливостями – інвалідів та інвалідів  на візках. Замінюються двері, облаштовуються коридори та додаткові санвузли, для осіб з особливими потребами  будуть встановлені спеціальні поручні в коридорах, ліфтових майданчиках, актових залах, влаштовуватимуться пандуси на переходах.

Детальніше...Об’єкт Проекту ЄС / ПРООН МРГ у Балаклії відвідав Координатор системи ООН в Україні та Постійний Представник ПРООН в Україні Ніл Вокер. У школі в Балаклійському районі нині розпочався капітальний ремонт самої будівлі. Наразі вже замінили вікна, встановили нові твердопаливні котли, в деяких місцях пофарбовано підлогу. Обладнані й декілька внутрішніх кімнат, у приміщенні вже практично відремонтовано систему опалення.

Під час зустрічі з переселенцями в Балаклії Ніл Вокер підкреслив важливість партнерства донорів, місцевої влади та місцевих громад у нелегких для країни умовах. «Синергія наших спільних дій у допомозі людям неодмінно призведе до позитивного результату. Сьогодні очікується все більша кількість осіб, що потребуватиме від нас такої підтримки. Тож кожного дня ми маємо робити все залежне від нас, аби вирішувати їхні проблеми. Основне – це мир», підкреслив пан Вокер під час візиту до школи, що ремонтується.

Детальніше...
 
Середа, 18 лютого 2015

Координатор системи ООН в Україні Ніл Вокер відвідав Донбаський центр професійної реабілітації інвалідів, де ведуться ремонтні роботи для розміщення ВПО

Детальніше...Сьогодні через небезпечну ситуацію в зоні конфлікту чимало постраждалих внутрішньо переміщених осіб (ВПО) шукають притулку в сусідніх областях. Кількість таких людей з кожним днем невпинно зростає. Для надання допомоги переселенцям ПРООН спільно з Європейським Союзом підтримав ряд мікропроектів у тих регіонах, що приймають людей зі сходу.Детальніше...

Завдяки спільним зусиллям Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), місцевої влади та організацій громад створюються всі необхідні умови для благоустрою найбільш нужденних ВПО: матерів із дітьми, людей похилого віку та осіб з обмеженими можливостями. Так, у Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Запорізькій, Одеській, Донецькій та Луганській областях проект підтримав по два мікропроекти на загальну суму понад 12 млн. грн.

У Донецькій області Проект ЄС / ПРООН МРГ реалізує одразу два мікропроекти щодо створення сприятливих житлових умов для ВПО – в Краматорську (Донбаський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів) та Слов’янську (приміщення санаторію «Слов’янський»).

Один із таких об’єктів МРГ в місті Краматорську 17 лютого відвідав Координатор системи ООН в Україні та Постійний Представник ПРООН в Україні Ніл Вокер. У місті в приміщенні Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів Проект ЄС / ПРООН створює умови для розміщення ВПО. У 5-титиповерховій будівлі буде відремонтовано систему гарячого водопостачання, частину номерів та санвузлів, ганок а також встановлено ліфт.

Детальніше...«Сьогодні для нас важливим є співпраця з новими партнерами та організаціями, які зможуть розвивати Україну в цей нелегкий час. Одним із пріоритетів та завдань ООН є надання всілякої підтримки Україні для її стабільності та розвитку. Нині ми повинні швидко реагувати на всі процеси та події, зокрема, на Донбасі, шукати нові шляхи, як оперативно надавати гуманітарну допомогу. Велику роль у розв’язанні таких проблем відіграють громади», підкреслив пан Вокер під час свого візиту.Детальніше...

Ніл Вокер, зокрема, взяв участь у круглому столі, ознайомився з приміщенням та процесом впровадження проекту, особисто поспілкувався з переселенцями, які проживають нині в Центрі, й навіть скуштував випічку, приготовлену мешканцями Центру спеціально для нього.

У свою чергу, люди, що проживають у Центрі, подякували ПРООН за надання допомоги та підкреслили, що така підтримка сьогодні для них є дуже важлива. Мешканці будівлі висловили сподівання на те, що по завершенні ремонтних робіт їхнє життя зміниться на краще.

По завершенні ремонтних робіт понад 200 людей розмістять у приміщенні Центру. Загальна вартість мікропроекту – понад 800 тисяч грн. Загалом спільний Проект ЄС \ ПРООН надає підтримку Донецькій області з березня 2009 року.

 
Понеділок, 16 лютого 2015

ФАХОВІ ЗНАННЯ ДЛЯ УСПІШНОЇ РОБОТИ В МІСТАХ

Детальніше...З метою підвищення кваліфікації, отримання фахових знань та навичок, 13-14 лютого 2015 року в місті Новоград-Волинський (Житомирська область) було проведено навчальний семінар для співробітників підрозділу розвитку міст Проекту МРГ, які будуть допомагати громадам міст вирішувати питання місцевого розвитку на партнерських засадах з Проектом «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».Детальніше...

Місце для проведення семінару було обране невипадково: у місті більше 320 багатоквартирних будинків співвласники яких об’єдналися в ОСББ для спільного утримання будинків, збереження та покращення їхнього технічного стану, реалізації заходів з енергозбереження, раціонального використання ресурсів та вирішення соціальних питань.

Учасників семінару відвідали чотири об’єднання співвласників, а саме ОСББ «Кедр», ОСББ «Колорит», ОСББ «Чайка» та ОСББ «Комфорт» де поспілкувалися з головами правлінь об’єднань та почули про практичний досвід в управлінні ОСББ.  Голови правлінь цих об’єднань  – Любомир Малетич, Анатолій Легенчук, Олег Палецький та Сергій Симончук, є досвідченими фахівцями нелегкої але благородної справи розвитку та управління ОСББ.

Актуальні питання розвитку житлового сектору міст, які розглядалися під час семінару, дуже цікавили й представників Новоград-Волинської міської ради. З великим інтересом в семінарі взяли участь Сергій Колотов, заступник Новоград-Волинського міського голови,  Світлана Карпінська, завідуюча відділу економічного аналізу та планування, а також Тетяна Левківська, спеціаліст відділу муніципальних ініціатив та інвестицій.

Семінар проводив Леонід Туловський, Спеціаліст з розвитку міст Проекту МРГ.

 
Понеділок, 16 лютого 2015

Українські студенти дізнаються про співпрацю влади та громад

Детальніше...

Українські студенти відтепер дізнаються про громади та їхню співпрацю з владою через ділові ігри. Розвиваючи партнерство з університетами, Проект ЄС \ ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» розпочав тренінги для молоді на базі Ресурсних центрів зі сталого розвитку. Першими успішно впоралися з ігрової «реєстрацією громад» студенти та аспіранти Запорізького національного університету.

На прикладі громад-партнерів Проекту МРГ учасники тренінгу вивчали досвід співпраці влади та громад, стратегічне планування та процедури реєстрації громадських організацій. Під час практичної частини тренінгу студенти моделювали Форум місцевого розвитку. У ігровій формі студенти практикувались в організації діалогу між громадами та владою.

 
П'ятниця, 06 лютого 2015

Університети-партнери Проекту МРГ сприяють сталому розвитку України

Детальніше...4 – 6 лютого 2015 р. відбулась щорічна зустріч з огляду і планування Мережі партнерських університетів проекту МРГ. Захід відбувся в стінах Національного університету Острозька академія та зібрав представників 21 вищого навчального закладу. Протягом трьох днів учасники підбивали підсумки діяльності за 2014 р. та обговорили план заходів Мережі на наступний рік.Детальніше...

Захід відкрив ректор Національного університету «Острозька академія» пан Ігор Пасічник. У вступному слові він наголосив: «Без історично пам’яті ми не зможемо виховати почуття патріотизму у нашого молодого покоління.  Ви представляєте вузи різних областей. Наше покликання - культурно-освітня місія: знайомити як українців, так і закордонних гостей з історією та культурою нашої держави.

Пані Олена Рудіч, спеціаліст з розвитку громад проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» підкреслила практичне значення діяльності мережі: «Такі інструменти як Студентські дебати, Конкурси кращих студентських наукових робіт, Літні школи вже вкотре доводять свою ефективність. Виховання молодого покоління дуже важливе для сталого розвитку нашої держави».

Під час зустрічі учасники обговорили результати роботи 2014р. Серед досягнень – створення ресурсних центрів на базі університетів та введення у навчальний процес практичних занять для студентів з виїздом у громади. У 2014 році успішно розвивались такі вже традиційні форми співпраці, як конкурс студентських робіт, дебати та  літня школа.

Традиційно, учасники окреслили план діяльності мережі на 2015 рік. Також учасники обрали нового координатора. Інна Дударєва (Запорізький національний університет) очолила Мережу університетів-партнерів Проекту МРГ

 

 
Середа, 04 лютого 2015

Cтартувала щорічна зустріч координаторів партнерських університетів МРГ

Детальніше...4 лютого стартувала щорічна Зустріч з огляду та планування Мережі партнерських університетів Проекту МРГ. Цього року захід відбувається у стінах Національного університету «Острозька академія». Протягом наступних двох днів координатори зі співпраці академічних установ підбиватимуть підсумки за 2014 р. та плануватимуть діяльність на 2015 р. У роботі Зустрічі беруть участь викладачі та науковці з 21 вищого навчального закладу різних регіонів України.Детальніше...

Захід відкрив ректор Національного університету «Острозька академія» пан Ігор Пасічник. У вступному слові він наголосив: «Без історично пам’яті ми не зможемо виховати почуття патріотизму у нашого молодого покоління.  Ви представляєте вузи різних областей. Наше покликання - культурно-освітня місія: знайомити як українців, так і закордонних гостей з історією та культурою нашої держави».

Пані Світлана Слабінська, Спеціаліст із моніторингу та зв’язків з громадськістю проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» також привітала учасників, та окреслила головні напрямки співпраці з проектом у рамках Третьої фази.

Розвиток людських ресурсів є одним з ключових елементів Проекту МРГ. Для поширення методології сталого місцевого розвитку у 2012 р. Проект встановив партнерство з вищими навчальними закладми України. На сьогодні МРГ співпрацює з тридцятьма ВНЗ з різних регіонів.

 

 


Архів новин