Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Новини проекту
Середа, 17 вересня 2014

Третя фаза Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» успішно стартувала з Хмельницької області


Детальніше...Хмельниччина стала першим регіоном в Україні, де на офіційному рівні була успішно представлена Третя фаза спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ). Презентація відбулася 17 вересня під час регіонального семінару за участі  міжнародного менеджера Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  Джейсінгха Саха, спеціаліста з розвитку громад  Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Олени Рудіч, голови Хмельницької обласної державної адміністрації Леоніда  Пруса, голови Хмельницької обласної ради Івана Гончара,  керівників районних державних адміністрацій та рад, а також керівники міських та сільських рад.Детальніше...

Під час представлення Третьої фази Проекту МРГ було підписано Угоду про партнерство між Хмельницькою обласною державною адміністрацією, Хмельницькою обласною радою та Програмою розвитку ООН. Голова обласної ради Іван Гончар урочисто вручив міжнародному менеджеру Проекту Джейсінгху Саху підписану керівництвом області тристоронню угоду, підписану на наступні чотири роки.

На семінарі-презентації голова Хмельницької облдержадміністрації Леонід Прус зазначив: “Життєвий рівень і самодостатність територіальної громади визначається не тільки її природно-ресурсним потенціалом, але й людським фактором». За словами голови Хмельницької ОДА, аби спонукати  громадськість та органи місцевого самоврядування до пошуку ефективних шляхів вирішення проблем громад, потрібна мотивація до спільних дій.  «Саме цьому нас сьогодні навчає  Проект МРГ», підкреслив Леонід Прус.

Детальніше...
 
Середа, 17 вересня 2014

У Хмельницькій області буде представлено третю фазу Проекту МРГ

Третя фаза спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) буде представлена в Хмельницькій області. Захід збере разом представників обласних  та місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа для обговорення подальшої співпраці щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей в Хмельницькій області. Представлення Третьої фази Проекту МРГ відбудеться 17 вересня 2014 року в сесійній залі Хмельницької обласної ради о 10.00 годині.

На офіційному відкритті третьої фази Проекту МРГ будуть присутні такі почесні гості, як міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  Джейсінгх Сах, спеціаліст з розвитку громад  Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Олена Рудіч, голова Хмельницької обласної державної адміністрації Леонід Прус, голова Хмельницької обласної ради Іван Гончар,  керівники районних державних адміністрацій та рад, а також керівники міських та сільських рад.

Детальніше...
 
Вівторок, 16 вересня 2014

Третя фаза Проекту МРГ буде представлена у Чернівецькій області

Третя фаза спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) буде представлена в Чернівецькій  області. Захід збере разом представників обласних  та місцевих органів влади, громадського та приватного секторів та медіа для обговорення подальшої співпраці щодо сприяння сталому місцевому розвитку задля покращення умов життя людей в Чернівецькій області. Представлення Третьої фази Проекту МРГ відбудеться18 вересня 2014року м.Чернівці вул. Грушевського,1, 3 поверх, актова зала. Початок семінару о 10.00. Реєстрація учасників і журналістів починається з 09.30

На офіційному відкритті третьої фази Проекту МРГ будуть присутні міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  Джейсінгх Сах, спеціаліст з розвитку громад  Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Олена Рудіч, голова Чернівецької обласної державної адміністрації Роман Ванзуряк, голова Чернівецької обласної ради Михайло Гайничеру,  керівники районних державних адміністрацій та рад, а також керівники міських та сільських рад.

 

Детальніше...
 
Середа, 20 серпня 2014

Девять українських областей вивчають нову методику самооцінки сталого місцевого розвитку

Детальніше...13-15 серпня 2014 року  в Сумах відбувся кластерний тренінг для координаторів Проекту МРГ та представників областей та районів дев'яти  східних та центральних регіонів України (Чернігівської, Київської, Полтавської, Харківської, Черкаської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Запорізької  та Донецької).   Учасники тренінгу вивчали досвід пілотування SAT4SLD  (інструменту самооцінки сталого місцевого розвитку) в Луганській та Сумській областях. 

З червня по  листопад 2013 року  Глухівський район  Сумської області та Антрацитівський район Луганської області  стали  пілотними для  відпрацювання нової методики самооцінки сталого місцевого розвитку  SAT4SLD, що був розроблений Братиславським регіональним офісом ПРООН . Дана методика дала можливість пілотним  районам самостійно оцінити поточний стан соціально-економічних та екологічних справ визначених територій та досягти консенсусу для  більш сталого  місцевого розвитку регіонів  з одночасним виробленням стратегії  розвитку території.   Також дана самооцінка  та розробка стратегії передбачають, що сталий місцевий розвиток заснований  на місцевій  ініціативі з одночасним плануванням "знизу-догори" та базується на опитуванні та оцінці громади.  

Оскільки  дана методика мала успіх для стратегічного планування як в пілотних районах , так і в окремих громадах,  Проект ЄС\ ПРООН  "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-2" прийняв рішення  про поширення досвіду  Луганської та Сумської областей  на  інші області України.

За  результатами тренінгу тепер області мають прийняти рішення про доцільність та  можливість   проведення самооцінки сталого місцевого розвитку на власних територіях з подальшим  виробленням стратегій розвитку районів та громад. 

 
Середа, 13 серпня 2014

Журналісти ICTV відвідали Тростянецьку громаду на Волині та зацікавилися вуличним освітленням енергією сонця

Детальніше...Журналісти ICTV відвідали село Тростянець Ківерцівського району Волинської області, де місцева громада в рамках Проекту МРГ-II успішно втілила в життя мікропроект щодо встановлення вуличного освітлення на сонячних батареях. Нині в селі за допомогою сонячної енергії освітлюється уся центральна вулиця, де розташовані школа, дитячий садок, будинок культури та приміщення сільської ради. Також зекономлено кошти на оплату електроенергії. Для Тростянецької громадської організації «Добробут» це – вже другий реалізований проект, після якого громада повірила у власні сили. Команда національного телеканалу поспілкувалася з Тростянецьким сільським головою Валерієм Трачуком та секретарем ГО «Добробут» Ларисою Пінчук. Журналістів зацікавило, що вперше у Волинській області вулиця села освітлюється енергією сонця. Проект продемонстрував тісну співпрацю громади з представниками місцевої влади на сільському, районному та обласному рівнях.

 
Понеділок, 11 серпня 2014

Проект МРГ відвідав Закарпаття з робочим візитом

Детальніше...Представники Проекту ЄС \ ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» відвідали Закарпатську область з робочим візитом. З метою обговорення подальших перспектив співпраці Проект МРГ зустрівся з керівництвом Закарпатської облдержадміністрації, узяв участь у засіданні Форуму місцевого розвитку в Хустському районі та відвідав село Геча Берегівського району Закарпатської області як демонстраційний приклад активної, самоорганізованої громади. 

Детальніше...
 
Вівторок, 29 липня 2014

Студенти Третьої Всеукраїнської літньої школи ознайомились з самоорганізацією громад

 

Детальніше...3-7 липня 2014 р. у с. Славському, Львівської області відбулась Третя Всеукраїнська студентська літня школа «Мобілізація громад задля вирішення територіальних проблем». Понад 20 молодих науковців з 13 вищих навчальних закладів різних областей України взяли участь у заході. Школа організована Національною мережею партнерських університетів за підтримки спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Студенти ознайомились з ідеями сталого місцевого розвитку та спільного управління за участі громад.

Студенти поєднали теоретичні знання з практикою. У рамках заходу молоді науковці розробляли та аналізували бізнес-плани, навчалися SWAT аналізу, а також презентували власні проекти.

Окрім лекцій та практичних занять, студенти відвідали одну з громад-учасниць Проекту МРГ та побачили, як працює методологія МРГ: «Ми відвідали с. Нижнє Синєвидне, де активна громада у співпраці з проектом спільно вирішила ряд проблем, кошти на які не мав районний та обласний бюджети. Жителі села створили організацію громади, зібрали 5% від загальної вартості мікропроекту, а також знайшли спонсорів для впровадження своїх ініціатив. Та найголовнішим досягненням є самоорганізація громади», - зауважила Марія Бровді, студентка Ужгородського державного університету та одна з переможниць цьогорічних студентських дебатів.

За словами Ангеліни Данко та Валерії Біленко, студенток Сумського державного університету, надалі вони поширюватимуть ці знання у своєму регіоні, а отже життя їх громад зміниться на краще.

Ідея літньої школи зародилась у 2012 р. у контексті саміту ООН присвяченого сталому розвитку Ріо +20 у Ріо-де-Жанейро. Відтоді, літня школа стала традиційним щорічним популярним серед студентства заходом. 

 

 
Субота, 05 липня 2014

У Славському стартувала третя літня школа "Мобілізація громад задля вирішення територіальних проблем"

3 липня 2014 рокуДетальніше... в смт. Славське Львівської області стартувала Третя Всеукраїнська студентська літня школа «Мобілізація громад задля вирішення територіальних проблем». Школа організована Національною мережею партнерських університетів за підтримки спільного проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Школу відкрила пані Оксана Реміга, старший програмний менеджер ПРООН та Микола Бучин, декан базової вищої освіти Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка». Пані Оксана підкреслила важливість співпраці Проекту МРГ з вищими навчальними закладами та передачу практичного досвіду,  набутого Проектом. Пан Микола наголосив на важливості теми сталого розвитку за участі громад, особливо в сучасній Україні.

В школі беруть участь 21 студенти з 13 університетів з різних регіонів України:

Полтавська державна аграрна академія, Сумський державний університет, Таврійський державний агротехнологічний університет, Запорізький національний університет, Херсонський державний аграрний університет, Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту, Ужгородський національний університет, Уманський національний університет садівництва, Чернігівський національний технологічний університет, Харківський національний університет ім. Каразіна, Харківський національний університет міського господарства, Донецький держаний університет управління, Національний університет «Львівська політехніка»

 

 
Понеділок, 26 травня 2014

Проект МРГ взяв участь у святкуванні Дня Європи

 Детальніше...17 травня 2013 р. Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» приєднався до святкування Дня Європи в Україні. За традицією цей день в Україні  відзначається щорічно у третю суботу травня як символ єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями.

17 травня 2013 р. Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» приєднався до святкування Дня Європи в Україні. За традицією цей день в Україні  відзначається щорічно у третю суботу травня як символ єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями. Зазвичай кожна область по-своєму відзначає свято: у містах та селах організовуються спортивні змагання, конкурси, ярмарки та концерти. Вже традиційною стала участь у святкуванні Дня Європи регіональних підрозділів впровадження Проекту МРГ. Під час урочистостей координатори знайомлять гостей свята із діяльністю Проекту, його результатами та підходом, а також організовують різноманітні конкурси та інтерактивні ігри.

Так у Запорізькій області Громадська організація «Жовтневе» Токмацького району за підтримки МРГ-ІІ та управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької облдержадміністрації організували насичену програму для дітей шкільного та дошкільного віку, яка передбачала спортивні ігри, вікторини та розвиваючі конкурси.

По своєму свято відзначили у Вінницькій області, де заходи мали більш інформаційно-просвітницькій характер. Під час святкувань координатори обласного підрозділу впровадження Проекту знайомили мешканців Вінниці із діяльністю Проекту МРГ та його досягненнями.

Детальніше...

 Святкування Дня Європи у Запорізькій області

Детальніше...

 Святкування Дня Європи у Запорізькій області

Детальніше...

 Святкування Дня Європи у Вінницькій області

Більше фото тут

 
Середа, 21 травня 2014

Відбулось урочисте відкриття третьої фази Проекту МРГ

Детальніше... 20 травня 2014 року у центрі сучасного мистецва "М17" відбулося урочисте відриття третьої фази спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Проект працюватиме у тісній співпраці із місцевою та регіональною владою, організаціями громад та приватним сектором на всій території України задля впровадження місцевих ініціатив з покращення умов життя.

У третій фазі проект МРГ надаватиме підтримку Уряду України у впровадженні реформ з децентралізації, які покликані покращити надання послуг населенню, а також посилити спроможності регіональної та місцевої влади по всій території України. Проект надаватиме підтримку у відновленні соціальної та комунальної інфраструктур у сфері охорони здоров’я, охорони довкілля, водопостачання. Підтримуватимуться малі економічні ініціативи сільських громад, а також використання інноваційних практик та технологій у сфері енергозбереження та ефективного використання енергії.

Детальніше...«З 2007 року проект МРГ є одним з найбільш широкомасштабних проектів на території України, які фінансуються ЄС. Це не тільки важливий інструмент фінансування соціальних та інфраструктурних проектів, але й стимулювання змін на краще як у сфері місцевого управління, так і у відносинах між владою т а людьми» ­ зазначив пан Ендрю Расшбаш, керівник програми співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні – «Нова фаза проекту МРГ із загальним бюджетом майже 24 млн євро продовжуватиме просування підходу до місцевого розвитку за участі громад та втілення малих економічних ініціатив у сільській місцевості».

Як і в попередні роки, нова фаза проекту пропонує можливості муніципалітетам впроваджувати енергоефективні заходи у багатоквартирних будинках. Ресурсні центри у 200 районах та 15 муніципалітетах і надалі отримуватимуть допомогу. Продовжуватиметься співпраця з вищими навчальним закладами щодо включення методології підходу за участі громад до навчальних програм.

«Місцевий розвиток – це ключ досягнення Україною майбутнього, яДетальніше...кого вона прагне» - зазначила пані Алессандра Тісо, координатор системи ООН та постійний представник ООН в Україні під час урочистого відкриття. «Люди – наш основний пріоритет у роботі. Залучаючи людей до розвитку їхніх власних громад, ми допомагаємо їм втілити їхні сподівання на краще життя та можливості для всіх».

За свою семирічну діяльність проект ЄС/ПРООН підтримав понад 2000 ініціатив з місцевого розвитку. Як результат, понад 2,5 млн. людей на всій території України отримали кращі умови проживання у сфері охорони здоров’я, водопостачання, енергозбереження, вуличного освітлення. Понад 20’000 членів громад та більш ніж 5000 представників місцевої та регіональної влади пройшли навчання з управління проектами, спільного планування та оцінювання, фінансового управління проектами. Національний ресурсний центр допомагає збирати та поширювати знання, досвід кращих практик мобілізації громад.

Проект МРГ фінансується Європейським Союзом (ЄС) та спів-фінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН). Проект просуває концепцію сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом посилення спільного управління та втілення ініціатив громад на всій території України. Третя фаза проекту триватиме з травня 2014 по травень 2017 року із загальним бюджетом 23,8 млн євро, наданих ЄС (23 млн євро) та ПРООН (800’000 євро).

 


Архів новин