Місцевий розвиток орієнтований на громаду

Новини проекту
Вівторок, 07 липня 2015

Спільний проект ЄС/ПРООН МРГ провів четверту літню школу зі сталого розвитку

Детальніше...Спільний проект ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» разом з Національною мережею партнерських університетів провів четверту літню школу «Сталий розвиток громад». 30 червня 2015 р. більше 20 студентів з 13 вищих навчальних закладів України зібрались у с. Затока Одеської області. Протягом п’яти днів майбутні спеціалісти брали участь у тренінгах та практичних семінарах. Студенти навчались основам фандрайзінгу, впровадженню мікропроектів та мобілізації громади. Учасники також відвідали одну з громад Одещини та побували на форумі місцевого розвитку і на практиці побачили як місцеві громади втілюють власні ініціативи у життя.Детальніше...

Детальніше...Школа організована Національною мережею партнерських університетів за підтримки спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Ідея літньої школи зародилась у 2012 р. у контексті саміту ООН присвяченого сталому розвитку Ріо +20 у Ріо-де-Жанейро. Відтоді, літня школа стала щорічним, популярним серед студентства, заходом.

 
Четвер, 30 квітня 2015

Перший Медіа-день та Медіа-тренінг Проекту МРГ з місцевого розвитку успішно відбувся у Львові

Детальніше...Спільний Проект Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) в партнерстві з місцевою, районною, обласною владою та за підтримки обласних прес-клубів 23-24 квітня провів Перший Медіа-день у Львові зі сталого місцевого розвитку та енергоефективності для представників ЗМІ Західної України. Медіа-захід тривав два дні поспіль та включав Медіа-тренінг і секцію «Історія Успіху громади» з подальшим прес-туром та особистим знайомством журналістів з усіма її героями.

У Першому Медіа-дні МРГ узяли участь медіа з трьох кластерних областей - Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської. Саме ці області стали учасниками «спеціального пілотування» Енергоефективного компоненту Проекту (разом з трьома іншими на сході України – Харківської, Запорізької та Дніпропетровської) та представили оновлені регіональні стратегії в сфері енергоефективності. Львів було обрано для проведення Медіа-дня невипадково, адже для Львівщини було придбано мобільну лабораторію з енергоаудиту.Детальніше...

Під час першої частини Медіа-дня у місті Львові до уваги ЗМІ були представлені всі сторони, що беруть участь у виконанні спільних місцевих ініціатив з єдиною метою – покращення життя людей. Це – і представники Проекту на місцях, і партнери у місцевій, районній та обласній владі, й керівники прес-служб облрад та облдержадміністрацій, і лідери організацій громад, і професійні медіа-постійні партнери МРГ.  Упродовж усього Медіа-дня організатори підкреслювали важливу роль медіа у поширенні позитивного досвіду МРГ, у висвітленні успішного розвитку громад, ролі місцевих лідерів, у підвищенні рівня обізнаності громадськості саме через ЗМІ.

Медіа-день складався з таких різних Секцій, як то Презентації основних досягнень, Співпраця МРГ з владою, прес-службами та ЗМІ, Історія Успіху. У першому блоці результати впровадження Проекту в енергоефективному компоненті успішно представили координатори МРГ у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях Ігор Назар, Леся Попелюх та Любов Павлович. Про роль прес-служб й ЗМІ та їхню співпрацю з Проектом розповіла керівник прес-служби Львівської обласної ради Уляна Флишко. На важливості співпраці районної влади з громадами та ЗМІ наголосив пан Микола Никифоряк, представник Косівської райдержадміністрації та контактна особа Проекту. Пан Микола презентував кращі практики впровадження енергоефективних проектів на Івано-Франківщині.

Детальніше...Постійні партнери Проекту в ЗМІ – журналісти Галина Ярцева (Ужгород) та Роман Микитюк (Львів) - поділилися досвідом ефективної співпраці Проекту та медіа у висвітленні енергоефективності. В окремій секції «Історія успіху» координатор МРГ у Самбірському районі Віталій Кімак та голова функціональної групи ОГ «Агенція розвитку Луківської сільської ради» Ольга Возна представили історію громади села Луки Самбірського району, де на території школи спільними зусиллями було успішно реалізовано одразу два проекти з енергоефективності (наступного дня журналісти отримали унікальну можливість побачити результати впровадження цих проектів на власні очі). Також у даному блоці експерти представили журналістам обладнання, придбане для мобільної лабораторії з енергоаудиту в Львівській області.

Під час Медіа-дня був проведений спеціальний Медіа-тренінг щодо способів, підходів та важливості висвітлення в ЗМІ теми сталого соціально-економічного розвитку, підвищення обізнаності населення в сфері енергоефективності та підходу місцевого розвитку, орієнтованого на громаду. Керівник медіа-проектів Львівського прес-клубу Роман Шостак розповів журналістам, які жанри найкраще використовувати при підготовці матеріалів, як висвітлювати історії успіху. Тренер також проаналізував вже існуючі публікації про місцевий розвиток на предмет дотримання журналістських стандартів.

Основною метою Медіа-дня МРГ є формування проектного медіа-пулу та налагодження постійного «інформаційного каналу» зі ЗМІ з метою передачі найкращих практик про місцевий розвиток та методологію Проекту.

 
Четвер, 23 квітня 2015

На Львівщині представлено обладнання для мобільної лабораторії

Детальніше...У Львівській області офіційно представлено обладнання для мобільної лабораторії з енергоаудиту, придбаного за підтримки спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Техніка допоможе області економити кошти на енергоаудитах об’єктів бюджетної сфери та реалізувати енергетичну стратегію Львівщини.Детальніше...

Енергоаудит є одним із необхідних заходів для визначення способів підвищення енергоефективності об’єктів соціальної інфраструктури. Таке енергетичне обстеження дозволяє зекономити в подальшому від 10 до 30% видатків за використання енергоресурсів. Для правильного використання високоточного обладнання експерти з енергоаудиту також провели практичні навчання для тих, хто вже прослухав відповідний теоретичний курс у Національному Університеті «Львівська політехніка» цього року.

Обладнання для мобільної лабораторії експерти та енерго-менеджери також представили й представникам ЗМІ одразу трьох областей – Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської – під час Першого Медіа-дня МРГ зі сталого розвитку та енергоефективності у Львові.

У 2012 р. Львівщина разом з іншими 5 областями України (Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Харківська), була обрана для реалізації пілотної програми з енергоефективності. У межах спеціального пілотування Енергоефективного компоненту в області була придбана мобільна лабораторія. За допомогою автомобіля, який буде укомплектований необхідними технічними засобами, проводитимуть роботи з енергоаудиту та виготовлятимуть енергопаспорти об’єктів бюджетної сфери. Загальна вартість обладнання склала понад 500 тис. грн. 

 
П'ятниця, 17 квітня 2015

Armenian and Georgian representatives of ministries, city councils, Nongovernmental organizations, and International organizations came to Ukraine with a study tour

Детальніше...12 representatives from Armenian and Georgian ministries of regional development, city councils, Nongovernmental organizations, and International organizations came to Ukraine with an exposure visit. During 7 day study tour participants will learn experience of EU/UNDP Project “Community Based Approach to Local Development” of bottom up planning and community development. They have visited CBA partner communities in Kirovohradska oblast and will visit Zaporizka oblasts to see how local communities implement their initiatives.Детальніше...

In Kirovogradska oblast participants visited agricultural service cooperative created in terms of CBA Project. Community members shared their experience of economic initiatives implementation. They will also learn experience of Zaporizka oblast in the area of energy saving and energy efficiency.

The visit is designed to share experience and to learn best practices in the implementation of projects by Ukrainian local self-governments. It will also promote cross-border cooperation between local self-government bodies, communities and civil society organisations of Ukraine, Georgia and Armenia to jointly address the issues of social and economic development. 

 
Неділя, 12 квітня 2015

Ніл Вокер відвідав громади МРГ на Львівщині та Івано-Франківщині та обговорив з керівництвом Львівської області успіхи Проекту в регіоні

Детальніше...Координатор системи ООН в Україні та Постійний представник Програми розвитку ООН в Україні Ніл Вокер та Міжнародний менеджер Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  (МРГ) Хендрік ван Зіл  з робочим візитом відвідали громади Львівщини та Івано-Франківщини, а також зустрілись з керівництвом Львівської області.

В офіційній зустрічі взяли участь голова Львівської обласної ради Петро Колодій, заступник голови обласної ради Валерій П'ятак, голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Ярослав Качмарик, начальник управління майном спільної власності Микола Бандри, начальник управління економічної політики Сергій Кіт,  перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський та директор департаменту економічного розвитку торгівлі та промисловості Львівської обласної державної адміністрації Василь Лозинський. Проект МРГ також представляли спеціаліст з розвитку громад Олена Рудіч та координатори Проекту по Львівській області Ігор Назар та Ірина Галайко. Детальніше...

Координатор системи ООН в Україні та Постійний представник Програми розвитку ООН в Україні під час зустрічі з представниками обласної влади Ніл Вокер зауважив, що досвід співпраці між Проектом МРГ та Львівщиною є важливим, оскільки його вже поширюють і в інших регіонах. «Беручи за основу нашу співпрацю, інші фонди розглядають можливість співпраці з різними областями України, реалізовуючи там свої проекти і вкладаючи в розвиток територій свій фінансовий ресурс», наголосив він.

Зі свого боку голова Львівської обласної ради Петро Колодій зазначив: «Львівська обласна рада визначила одним із головних своїх завдань сприяння розвитку громад. Ми переконані, що міцна громада є основою сильної держави. Ми раді, що вже восьмий рік Програма розвитку ООН та Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» успішно працюють на Львівщині».

Високо оцінив співпрацю з Львівською областю Міжнародний менеджер Проекту МРГ Хендрік ван Зіл. Він підтвердив, що Львівська область одна із 12-ти інших, які були обрані для реалізації компоненту роботи з малими містами. «Наша співпраця з вами цілком може задати тон стандартів співпраці з іншими регіонами в Україні», - резюмував Хендрік ван Зіл.

Процес впровадження першої фази Проекту МРГ у Львівській області розпочався 28 березня 2008 року.  Згодом  у Львівській області успішно розпочалася друга фаза Проекту 11 липня 2011 року.    Протягом двох фаз Проекту МРГ понад  94,000 чоловіків, жінок та дітей Львівської області покращили умови свого життя через реалізацію 83-ох мікропроектів щодо енергозбереження (відновлення дитячих садків та шкіл),  17-ох мікропроектів  з відновлення і реконструкції медичних пунктів / амбулаторій, 5-ох мікропроектів із покращення доступу до якісної питної води, 2-ох мікропроектів щодо охорони довкілля та 11-ох мікропроектів у сфері інноваційного енергозбереження та підвищення енергоефективності соціальних установ. Дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.

 
Понеділок, 06 квітня 2015

Про результати оцінювання заявок надісланих містами Проекту МРГ

Детальніше...Як повідомлялося раніше, заявки на участь у Проекті МРГ надіслали 75 міст 12 областей України.

Усі отримані заявки були належним чином зареєстровані та ретельно проаналізовані. Інформація надана в кожній заявці була оцінена і отримала певну кількість балів. У такий спосіб були визначені міста, яким Проект МРГ може запропонувати партнерство для спільної реалізації заходів з покращення місцевого  врядування в 2015-2017 роках.

Результати оцінювання були погоджені з представниками обласних рад та державних адміністрацій Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Рівненської, Чернігівської, Харківської, Житомирської та Дніпропетровської областей, про що були підписані відповідні протоколи. Найближчим часом очікується підписання протоколів погодження також з представниками Київської, Полтавської, Луганської та Донецької областей.

Кожному місту, якому може бути запропоноване партнерство з Проектом МРГ, було направлено лист з пропозицією підтвердити зацікавленість міста щодо участі в Проекті, та спроможність міста виділити в бюджеті необхідні кошти для спільного фінансування мікропроектів громад. 

Детальніше...
 
П'ятниця, 03 квітня 2015

За підтримки Проекту МРГ відбулась нарада-семінар для представників районних та обласних рад щодо реалізації концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

Детальніше...У Києві за підтримки Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» відбулась нарада-семінар з питань реалізації концепції реформи місцевого самоврядування. Захід організовано за ініціативи партнера Проекту - Української асоціації районних та обласних рад - спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Семінар відкрили Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пан Геннадій Зубко, президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов,заступник Міністра регіонального розвитку В’ячеслав Негода. Захід зібрав представників Апарату Верховної Ради, Секретаріату Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, проектів міжнародної технічної допомоги та провідних експертів.Детальніше...

Під час наради учасники обговорили питання стратегічного планування регіонального розвитку, залучення інвесторів та реалізації проектів територіальних громад.

На думку експертів, ефективність реформи залежить від активності громад. Об’єднання територіальних громад має відбуватись за їхньої власної ініціативи. Штучно створені адміністративні одиниці довели свою недієздатність. Для підтримки місцевих ініціатив та належного впровадження реформи місцевого самоврядування в регіонах будуть створенні Офіси з реформи.

Учасники семінару також запропонували  варіанти вирішення існуючих проблем, ґрунтуючись на досвіді своїх областей.

Підсумовуючи результати наради, президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов наголосив на важливості належної комунікації в питаннях реформи та відзначив важливість створених експертних груп при голові Верховної Ради України та Мінрегіону, які забезпечують координацію впровадження даних реформ.

 
Понеділок, 30 березня 2015

Ресурсні центри при партнерських університетах отримали офісну техніку

Детальніше...Шість партнерських університетів ПроектуЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» перемогли в конкурсі на кращий план діяльності Ресурсних центрів зі сталого розвитку. Кожен вищий навчальний заклад представив власний план під час цьогорічної Зустрічі з огляду і планування. Переможцями стали Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова, Ужгородський національний університет, Черкаський державний технологічний університет, Національний університет «Острозька академія», Запорізький національний університет та Сумський державний університет. Ресурсні центри отримали від Проекту комплект офісної техніки – ноутбук та принтер.

 

Детальніше...

Детальніше...

Протягом 2015 року університетські ресурсні центри проводитимуть тренінги для студентів та аспірантів, виїзні практичні заняття в громади, студентські конференції. Центри також розроблять необхідні практичні матеріали та методичні рекомендації для студентів, аспірантів та викладачів.

Розвиток людських ресурсів є одним з ключових елементів Проекту МРГ. Для поширення методології сталого місцевого розвитку у 2012 р. Проект встановив партнерство з вищими навчальними закладами України. Сьогодні Національна мережа університетів - партнерів Проекту нараховує 30 членів зі всієї України.
 

 
Понеділок, 16 березня 2015

Завдяки спільним зусиллям Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та місцевої влади внутрішньо переміщені особи отримали ключі від тимчасового житла у Балаклії

Детальніше...Майбутні маленькі мешканці урочисто перерізали стрічку на вході до свого нового тимчасового притулку на Харківщині - відремонтованого приміщення дитячої спортивної школи в Балаклії. По завершенні першого етапу реконструкції будівлі  за спільного сприяння Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) та місцевої влади тут житимуть близько 60 внутрішньо переміщених осіб  з Донецької та Луганської областей, разом із дітьми.  Загальний бюджет мікропроекту становить понад 450 тисяч грн.Детальніше...

Родини переселенців розмістяться на першому поверсі приміщення Балаклійської школи. Після ремонту в будівлі створені необхідні для людей побутові умови. Встановлено нові двері, нові твердопаливні котли, замінено вікна, відремонтовано систему опалення, обладнано частину кімнат та санвузли, кімнати для приготування їжі, в деяких місцях пофарбовано підлогу.

В офіційному відкритті відбудованої школи в Балаклії взяли участь заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, перший заступник голови Харківської обласної ради Олена Олешко, голова Балаклійської районної державної адміністрації Степан Масельський.

Детальніше...«Приємно, що завдяки спільним зусиллям Проекту ЄС / ПРООН МРГ та органів влади на всіх рівнях сьогодні ми можемо забезпечити дах над головою тим людям, які цього найбільше потребують. Спільно ми зробимо все можливе, аби полегшити перебування переселенців на території Харківської області, адже багато хто з них навіть не мав можливості взяти чогось із своїх власних будинків», зазначила під час відкриття заступник голови Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична.

За словами першого заступника голови Харківської обласної ради Олени Олешко, «за короткий період часу спільно влада, Проект МРГ та громадськість реалізували даний проект із душею та теплом у серці, адже кожен усвідомлював, що повинен зробити в цій ситуації для людей усе від нього залежне».Детальніше...

Незадовго до офіційного відкриття об’єкт Проекту ЄС / ПРООН МРГ у Балаклії відвідав Координатор системи ООН в Україні та Постійний Представник ПРООН в Україні Ніл Вокер. Під час зустрічі з переселенцями в Балаклії Ніл Вокер підкреслив важливість партнерства донорів, місцевої влади та місцевих громад у нелегких для країни умовах.

Окрім ремонту ДЮСШ в місті Балаклея, Проект ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» реалізовує ще один проект на Харківщині – у селі Хорошеве Харківського району для проживання внутрішніх переміщених осіб з особливими потребами (інвалідів та інвалідів на візках). У геріатричному пансіонаті для людей похилого віку будуть замінені двері, облаштовані коридори та додаткові санвузли, для осіб з особливими потребами  будуть встановлені спеціальні поручні в коридорах, ліфтових майданчиках, актових залах, влаштовуватимуться пандуси на переходах та спеціальні підйомники у ванних кімнатах.

Детальніше...«Підтримка внутрішніх переміщених осіб та відновлення соціальної інфраструктури сьогодні є одним із пріоритетів. Проект МРГ сприяє сталому місцевому розвитку для покращення умов життя українських громадян. У цій ситуації ми готові підтримати людей у їхніх нагальних потребах. У розв’язанні нинішніх проблем громади відіграють суттєву роль», підкреслює Міжнародний менеджер Проекту МРГ Хендрік ван Зіл.

Проект МРГ у партнерстві з місцевою владою підтримує по два мікропроекти щодо відновлення соціальної інфраструктури для створення нормальних умов проживання ВПО в 7 областях - Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Запорізькій, Одеській, Донецькій та Луганській  - на загальну суму близько півмільйона доларів (понад 12 млн. грн.).

 
Понеділок, 16 березня 2015

Керівництво Проекту МРГ відвідало відремонтовані об’єкти для розміщення внутрішньо переміщених осіб у Запорізькій області

Детальніше...Запорізьку область із робочим візитом відвідав Міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) Хендрік ван Зіл разом із спеціалістом з розвитку громад Проекту Оленою Рудіч. Представники Проекту зустрілися з керівництвом обласної влади та обговорили основні напрямки подальшої співпраці в регіоні.

Під час зустрічі перший заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Григорій Самардак підкреслив готовність обласної влади до співпраці: «Підтримка Проекту МРГ є вкрай важливою для області. Дещо ми робимо власними силами, проте наших фінансових можливостей недостатньо», зазначив пан Самардак.

«Проект МРГ зробив неоціненний внесок у розвиток громад нашого регіону, в їхню соціальну мобілізацію. Ви – саме ті, хто допомагає обласній владі Запоріжжя вселяти в людей надію щодо кращого майбутнього», підкреслив під час зустрічі голова Запорізької обласної ради Віктор Межейко.Детальніше...

У свою чергу, Міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Хендрік ван Зіл подякував керівництву обласної влади за допомогу та сприяння, «адже без цього реалізація Проекту була б неможливою».

Представники Проекту МРГ відвідали відремонтовану районну лікарню для прийняття та розміщення внутрішніх переміщених (ВПО) в населеному пункті Нововасилівка Приазовського району за підтримки спільного Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) та місцевої влади. По завершенні ремонтних робіт у цій будівлі знайдуть притулок 146 людей.  

Завдяки реконструкції частини Нововасилівської медичної амбулаторії переселенці проживатимуть у максимально сприятливих  побутових умовах. У лікарні відремонтовано систему опалення, двері замінено на металопластикові, проведено водопостачання та водовідведення. Загальна вартість даного мікропроекту становить близько 380 тисяч грн.

Детальніше...Пан Хендрік ван Зіл поспілкувався з першими мешканцями відбудованої лікарні, обговорив з людьми питання побуту. Представники Проекту МРГ також зустрілися з внутрішньо переміщеними особами, які наразі мешкають у приміщенні стаціонарного відділення територіального центру соціального обслуговування села Давидівка Якимівського району Запорізької області. Цю будівлю також модернізовано за сприяння Проекту ЄС / ПРООН МРГ та місцевої влади. Зокрема, вікна та двері замінено на металопластикові. Центр готується прийняти до 60 внутрішньо переміщених осіб.

Крім цього, міжнародний менеджер Проекту МРГ під час візиту ознайомився з роботою наукового ресурсного центру зі сталого розвитку при факультеті соціології та управління Запорізького національного університету. 

 


Архів новин